Magia Świąt w Zamku Książ

Kolorowo i świątecznie zrobiło się w Zamku Książ. Od 1 grudnia turyści witani są świątecznymi ozdobami i kolorowymi światłami a szczęśliwcy mogą nawet spotkać Świętego Mikołaja.

Choć do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sporo czasu to w Zamku Książ już panuje świąteczna atmosfera. Dekorowanie zamku jak się okazuje to wieloletnia tradycja, którą jak dowiedzieliśmy się z wykładu Magdaleny Woch, zapoczątkowała sama Księżna Daisy.
 
- Pierwszego grudnia rozpoczął się adwent a w Zamku Książ trwają już święta. Można się wprowadzić w świąteczny nastrój zaczynając od wizyty w zamku, od zwiedzenia komnat specjalnie przygotowanych na świąteczny czas. Za mną stoi prawdopodobnie najwyższa choinka w regionie znajdująca się w pomieszczeniu. Zobaczycie ją w Sali Maksymiliana ale w całym zamku jest ich znacznie więcej. Do tego wiele dekoracji i Św. Mikołaj, który czeka na dzieci praktycznie do końca grudnia - mówi prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
 
Okres przedświąteczny to także dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. Oprócz dekoracji, które w ten weekend pojawiły się w zamku, cały czas można podziwiać Ogrody Światła na tarasach. Co jeszcze czeka nas w Książu przed Bożym Narodzeniem?
 
- W okresie świątecznym wydarzeń jest bardzo dużo. Większość spotkań z Mikołajem jest już wykupiona, mamy zapisanych już ponad 3000 dzieci, które odwiedzą Mikołaja w jego wałbrzyskiej siedzibie. Razem z naszą Książęcą Orkiestrą Salonową przygotowujemy koncert wigilijny i noworoczny. Bilety w pakiecie są już u nas dostępne - zapowiada Anna Żabska.
 
 
W świąteczny nastrój wprowadziły nas dwa koncerty - "Las Christmas, czyli świąteczne hity" Anny Kawy z zespołem oraz Chóru Millenium pod przewodnictwem Małgorzaty Wiłkomirskiej.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno