Zabójczyni konkubenta uniewinniona

Oskarżona o zabójstwo konkubenta Małgorzata S. została uniewinniona. Świdnicki Sąd Okręgowy uznał, że kobieta działała w ramach obrony koniecznej i broniła swojego życia. 

 

Do zabójstwa doszło w pierwszej połowie kwietnia 2016 roku w Witoszowie pod Świdnicą.  Na miejscu wezwani policjanci zastali 31-latka, który leżał na podłodze, a nad nim klęczała jego konkubina Małgorzata S.  Jak ustaliła policja, wcześniej pili razem alkohol, jednak w pewnym momencie doszło do kłótni. 31-latek miał dusić kobietę, a ta jak twierdzi, odruchowo chwyciła za nóż i zadał cios w klatkę piersiową. 

Małgorzata S. została oskarżona o zabójstwo - w akcie oskarżenia prokurator napisał, że 
" działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Jana S. zadała mu w klatkę piersiową jeden cios nożem o długości 13 centymetrów (...) w efekcie czego doszło do śmierci pokrzywdzonego"

Kobieta przyznała się, że zadała cios mężczyźnie nożem, ale jak twierdziła, nie chciała go zabić, mówiłą że kochała konkubenta.  Świdnicki sąd uniewinnił kobietę, jednak od wyroku odwołała się prokuratura i prawnik matki 31-latka. Sprawa wróciła do świdnickiego sądu w marcu 2018 roku. 
 

Świdnicki Sąd Okręgowy ponownie uniewinnił kobietę. Prokuratura zapowiada, że decyzję o ewentualnym wniesieniu apelacji podejmie pod zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku. 
 
adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
 
 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno