Jak przebiega walka ze smogiem

Płyty pilśniowe, płyty wiórowe, odpady i plastik nie powinny trafiać do pieca, a jednak często się zdarza, że mieszkańcy je spalają.  Palenie odpadami powoduje groźny dla zdrowia smog. 

Przez pierwszą połowę roku straż miejska  przeprowadziła w Wałbrzychu 40 kontroli i wystawiła 17 mandatów. Pouczono również 23 mieszkańców. Żaden z przypadków nie skończył się w sądzie. 
 
- Mandat jest uzależniony od wielu czynników. Przykładowo, jeżeli mamy warsztat samochodowy, który spala pozostałości – plastiki, oleje, to wiadomo mandat jest maksymalny. Jeżeli ktoś w domu pali jakimiś płytami, no to nie jest to niższy mandat niż 100 zł. - mówi komendant wałbrzyskiej straży miejskiej, Kazimierz Nowak.
 
Straż miejska podsumowuje działania co pół roku. Dane dotyczą okresu od stycznia do czerwca. 
 
- W tej chwili też kontrole są prowadzone. Tych zgłoszeń już jest mniej. Być może działania, które podejmuje miasto i straż miejska skutkują tym, że mieszkańcy starają się nie palić tak, jak w latach poprzednich. - mówi komendant wałbrzyskiej straży miejskiej, Kazimierz Nowak.
 
Ze strony miasta, walka ze smogiem polega m.in. na dofinansowaniu wymiany pieców na gazowe. Można otrzymać zwrot nawet do 50% wartości. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno