5 mln zł na odśnieżanie
Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, jak twierdzi,  jest gotowy na zimę. Na wypadek obfitych opadów śniegu jest przygotowane 11 pługosolarek. 
- Na zimowe odśnieżanie mamy przewidziane około 5mln zł. Łącznie z letnim utrzymaniem, to jest kwota około 7 mln zł tyle kosztuje utrzymanie czystości z odśnieżaniem, latem i zimą. Alba wygrała przetarg na zimowe utrzymanie wszystkich jezdni. W tym celu, ma zapewnić 11 jednostek pługosolarek i ciągnik, jakby było duże zaśnieżenie.  - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński. 
 
Odśnieżanie jest podzielone na etapy. W pierwszej kolejności odśnieża się główne drogi, po których jeżdżą autobusy. W drugiej kolejności, odśnieża się miejsca w pobliżu budynków użyteczności publicznej, a w trzeciej kolejności, drogi boczne i osiedlowe.
 
- Pługosolarki wyjeżdżają też wtedy, kiedy jest dodatnia temperatura i wilgotność powietrza (ponad 80%). Czas reakcji to jest 30 minut. Oczywiście mogą się zdarzyć takie sytuacje, w których o 12:00 zacznie padać obfity śnieg, wtedy mogą być trudności. Mieszkamy w pieknym miejscu, w górach, w związku z tym należy się zaopatrzyć w dobre opony i wygodne buty. My pomożemy, by jakoś tę zimę przetrwać. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński. 
 
Jeśli zima nie będzie ostra, nie zostaną wstrzymane prace związane z budową Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha. Może to spowodować dodatkowe utrudnienia. 
 
red
foto:WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno