Kolejny pieszy potrącony na pasach

Kolejny pieszy potrącony na przejeściu dla pieszych - tym razem na Białym Kamieniu. Policjanci apelują o ostrożność przy dojeżdzaniu do "pasów" - jest ślisko, kierowco, zdejmij nogę z gazu. 


 

Do potrącenia doszło w dzielnicy Biały Kamień w poniedziałek około 18:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Andersa.  Z ustaleń policji wynika, że 65-letni mieszkaniec Wałbrzycha kierujący Oplem Astrą nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił nietrzeźwego 63-letniego wałbrzyszanina.
Poszkodowany z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala. Policja wyjaśnia okolicznosci zdarzenia i apeluje do kierowców o ostrozną jazdę: 

- Przypominamy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie stanowić zagrożenia dla pieszych znajdujących się w pobliżu przejścia oraz ustąpić mu pierwszeństwa na przejściu - mówi Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji - Pamiętajmy, pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia z udziałem pojazdu nie ma najmniejszych szans, aby wyjść z niego bez szwanku.

 

adm
foto: 
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno