Curling w Świdnicy - przyjdź na trening

Curling to fascynująca zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska, która zdobywa coraz większą popularność, także w Polsce. Teraz będzie można spróbować swoich sił w curlingu również w Świdnicy. Grupa entuzjastów rozpoczyna regularne treningi na lodowisku w Świdnicy i zaprasza wszystkich zainteresowanych. Treningi będą odbywać się w środy o godzinie 21:30. 

- W curling może grać każdy i w zasadzie w każdym wieku. Na turniejach towarzyskich rywalizują ze sobą mężczyźni, kobiety, dzieci i niepełnosprawni na wózkach. Najstarszy medalista Igrzysk Olimpijskich miał 59 lat. To bardzo towarzyska gra. W zawodach przyjęło się, że po meczu zwycięzcy zapraszają rywali do baru – mówi Bartosz Łobaza.
 
32-latek z Wałbrzycha pracuje w Świdnicy, a gra w klubie z… Sopotu. Jest też reprezentantem Polski, z którą przed dwoma lat wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy Dywizji B.
 
– Już po pół godzinie instruktażu i nauczeniu się podstawowych zasad można grać i czerpać z tego satysfakcję. Jeżeli ktoś uważa, że to nie jest sport dla niego, to niech najpierw przyjdzie i spróbuje, bo curling może spodobać się każdemu. Mam również nadzieję, że uda się stworzyć klub curlingowy, którego aktualnie nie ma na Dolnym Śląsku – podsumowuje Bartosz Łobaza. 
 
Zajęcia będą prowadzone przez Bartosza i doświadczonych zawodników. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Wystarczy zabrać ze sobą buty sportowe, ciepłe skarpety i spodnie które nie będą krępowały ruchów. Opłata za trening wynosić będzie 20zł dla osób dorosłych oraz 5zł dla juniorów (do 21 roku życia)
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno