Wałbrzyszanie rządzili na tatami w Radomsku

Za karatekami Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushin OBI kolejny daleki wyjazd i udział w zawodach. Tym razem wałbrzyszanie wybrali się do Radomska na I Ogólnopolski Turniej Randori Cup, a z grona 12 naszych sportowców najlepiej wypadła zaledwie 6-letnia Milena Gałuszkiewicz, która dwukrotnie stanęła na podium imprezy. 

Na starcie sobotnich zmagań w Radomsku stanęło niemal 330 zawodników z 27 klubów, tym 12 przedstawicieli wałbrzyskiego klubu. Nasi reprezentanci w całości wzięli udział w formułach Semi i Light contakt, a na Full contakt zdecydowało się 5 zawodników. 
 
Jak wspomnieliśmy, najlepiej wypadła tym razem 6-letnia Milena Gałuszkiewicz, która w Semi contakt zajęła 1. miejsce, a w Full contakt była trzecia. Warto przy tej okazji podkreślić, iż Milena wraz z siostrą, 8-letnią Mają, która wywalczyła 3. pozycję w obu formułach, ćwiczy dopiero od września pod okiem Sensei Tomasza Obuchowskiego. 
 
Po miesięcznej przerwie w treningach bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Obuchowska. Nasza 12-latka stanęła na najwyższym stopniu podium w Light contakt i niewykluczone, że swój sukces powtórzyłaby również w Full contakt, jednak faulowana w finałowej walce formuły LC nie została dopuszczona przez lekarza do startu w rozgrywkach Full contakt. 
 
Pozostali nasi karatecy również zasłużyli na słowa pochwały. Dominik Obuchowski zajął 3. miejsce w Light contakt, a następnie, mimo kontuzji ręki, uplasował się na 2. pozycji w Full contact. W Full contakt 3. miejsce wywalczył również Szymon Pomjan. Miejsca na niższym stopniu przypadły ponadto Kacprowi Waszakowi (Semi contakt) oraz 5-letnim: Livii Stachurze oraz Mariannie Kandut. Ponadto w Semi i Light contakt 3. lokaty zajęli: Antoni Kandut, Ada Wołk-Łaniewska, Wiktoria Wacław i Konrad Goworski. 
 
W sumie wałbrzyscy karatecy wzbogacili się o 15 medali, co dało im 12. miejsce w "generalce" turnieju Semi i Light contakt oraz 13. miejsce w Full contakcie.  Sensei Tomasz Obuchowski, który na co dzień trenuje dzieci i młodzież, był sędzią na jednej z mat, a naszym zawodnikom sekundowała na tatami Sempai Agnieszka Obuchowska. 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno