Dwa wypadki z udziałem dzieci - apel do kierowców i rodziców

Dwa wypadki drogowe z udziałem dzieci. Wałbrzyska policja kolejny raz apeluje do kierowców o rozwagę na drodze i do rodziców - pilnujmy swoich pociech. . 

Kolejny wypadek na pasach
 
Do pierwszego z wydpaków doszłowe wtorek po godz. 14:00 przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. 44-letni wałbrzyszanin, kierowca Fiat Doblo  nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 8-letniego chłopca. Małoletni przechodząc przez pasy o parę kroków wyprzedził swoją babcię i prababcię. Chłopca z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano do szpitala.


Rodzice, pilnujcie swoich pociech

Przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu  około godz. 17.30. 7-letni chłopiec wybiegł na jezdnię wprost pod koła prawidłowo jadącego Mercedesa. 39-letni kierowca nie miał szans wyhamować, chłopiec ze stłuczeniem głowy trafił do szpitala.


Kierowco, uważaj na pasach

Do potrąceń na pasach dochodzi coraz częście. W połowie listopada 18-letnia kobieta została potrącona na pasach przez 60-latkę. Do zdarzenia doszło na ulicy Długiej w Wałbrzychu. Kobieta z urazami głowy i nogi trafiła do szpitala. 

Pod koniec listopada, na przejściu dla pieszych potrącony został 83-latek. Mężczyzna również trafił do szpitala. 

Mniej szczęścia  miał mężczyzna potrącony w Nowiźnie. Kierowca (prawdopodobnie Mercedesa) uciekł z miejsca wypadku nie udzielając potrąconemu mężczyźnie pomocy, niestety w wyniku wypadku mężczyzna zmarł. 


Policja ponownie apeluje:

Pamiętajmy, dostosujmy prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych. Opady deszczu czy śniegu oraz lokalne przymrozki sprawiają, że drogi są śliskie. Dlatego noga z gazu. Odpowiadasz za życie i zdrowie innych osób bardzo często swoich bliskich.
 
Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
 
Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd także na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.
 
Osobny apel kierujemy do rodziców. Uczmy nasze dzieci, poprzez dawanie dobrego przykładu, odpowiedzialnego zachowania na drodze. Przecież od tego zależy ich zdrowie a czasem nawet życie. Idąc z dzieckiem schowajmy telefon do kieszeni i weźmy je za rękę. Pamiętajmy o tym, aby nasza pociecha nigdy nie szła od strony ulicy.  

 


Czytaj też:
Policja poszukuje swiadków smiertelnego wypadku

Kolejne potrącenie na pasach 
18-latka potrącona na pasach 

kat
foto:
redakcja@walbrzych24.com 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno