Zmarł były bokser Victorii Wałbrzych

W wieku 61 po ciężkiej chorobie odszedł Czesław Dawiec, utytułowany bokser Czarnych Słupsk, który sportową karierę rozpoczął w Victorii Wałbrzych. 

Jak poinformował dzisiaj portal gp24.pl, w wieku 61 lat zmarł Czesław Dawiec. Choć największe sukcesy odnosił w barwach Czarnych Słupsk, to trzeba przypomnieć, iż pierwsze bokserskie kroki stawiał w Wałbrzychu. Przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 16 lat dojeżdżając codziennie z rodzinnych Pisarzowic. W naszym mieście trenował pod okiem szkoleniowców: Mariana Furmanowskiego, Mieczysława Bugaja oraz Janusza Lidke.

 

Był niezwykle utalentowanym pięściarzem, o czym najlepiej świadczy fakt, iż po zaledwie roku treningów wywalczył tytuł najlepszego boksera w swojej kategorii wiekowej na Dolnym Śląsku. Mimo młodego wieku jak równy z równym rywalizował z seniorami. W 1977 roku będąc Młodzieżowym Mistrzem Polski przeniósł się do Czarnych Słupsk. W 1980 roku był pewniakiem na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, jednak kontuzja łokcia zniweczyła jego plany i marzenia. W barwach Czarnych został siedmiokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski, ponadto w 1984 roku wywalczył brązowy medal w wadze średniej Mistrzostw Polski. Rok później, w wieku zaledwie 27 lat, zakończył sportową karierę. 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno