Wałbrzych zaczarowany światłem
Magiczna iluminacja fontanny, wyjątkowe dekoracje latarni i ozdobne figury świątecznych bombek zachwycą już niedługo w Wałbrzychu. Warto już teraz, w ramach przedświątecznych przygotowań, zaplanować spacer ulicami miasta, które na czas Gwiazdki i nie tylko, zostanie zaczarowane światłem. 
 
 
Zimowe dekoracje rozświetlą niemal całe miasto. Świąteczną odsłonę Wałbrzycha stworzą nie tylko dekoracje latarniowe, których pojawi się aż 14 rodzajów, ozdobne choinki, ale przede wszystkim przestrzenne figury świetlne o tradycyjnym kształcie bombek, które są motywem przewodnim tegorocznej metamorfozy. W samym sercu miasta stanie bogato udekorowana, stożkowa choinka, a latarnie wokół Rynku nabiorą odświętnego charakteru dzięki świetlistym, złotym koronom z migoczącymi kurtynami ozdobnymi bombkami. Centralnie położona na Placu Magistrackim uśpiona zimą fontanna rozbłyśnie tysiącami imitujących wodę światełek, wśród złocistych, fantazyjnych dekorów.
 
Najpiękniejszymi dekoracjami w mieście będą jednak wolnostojące dekoracje w kształce bombek, które ozdobią Wałbrzych. Wśród nich pojawi się błyszcząca, niebieska, przez którą będzie można przejść czy niezwykle ozdobna, świetlista, udekorowana złotymi gwiazdami, a także błyskająca punktami świetlnymi bombka z kokardą przypominająca zapakowany prezent. Wielką atrakcją z pewnością będzie świelny fotopunkt w postaci złotej bombki ze srebrzystym wnętrzem. Fani świątecznych selfie będą mogli wykonać serię zdjęć, siadając w samym środku tej przestrzennej dekoracji. Wśród odświętnych ozdób w mieście pojawią się także wieloramienne, strzeliste rondowce oraz prawie 7-metrowa, stożkowa, wypełniona tysiącami srebrnych, złotych i czerwonych bombek choinka.
 
To nie wszystko. Spacerujący wzdłuż ulic Kopernika i Limanowskiego oraz na Placu Rycerskim z pewnością docenią migające, stożkowe kurtyny świetlne ze złotymi śnieżynkami, które się tam pojawią. Dekoracje zawisną przy Kusocińskiego, ozdobią też ulicę Główną. Ciekawe elementy znajdą swoje miejsce na ulicy Słowackiego (od ul. Limanowskiego) – będą to dekorowane rudozłotymi i fioletowymi bombkami świetliste abażury. Na tej samej ulicy oraz przy Gdańskiej pojawią się 5-metrowe świetlne przewieszki z efektem błysku. Plac Solidarności z kolei otoczą złote dekoracje latarniowe z królewskimi koronami, a świetlista, ozdobiona śnieżynkami i gwiazdami stożkowa choinka cieszyć będzie oczy przy Planu Gunwaldzkim.
 
Świąteczny blask dotrze również na Piaskową Górę. Przebiegającą przez centrum dzielnicy ulicę Broniewskiego ozdobi ponad 50 wachlarzowych dekoracji latarniowych ze złotymi gwiazdami. Kontynuacją świetlnego szlaku będzie ulica Sokołowskiego, gdzie dodatkowo umieszczone zostaną świetliste, gwiezdne kompozycje, które zobaczymy również na Rondzie 1 Maja na Sobięcinie. Urokliwe ozdoby na latarniach pojawią się także wzdłuż Niepodległości – od Sikorskiego do Świdnickiej na Podgórzu, a także na Placu Górnika w Nowym Mieście.
 
Przemianie ulegnie również przestrzeń na Podzamczu. Skrzyżowanie Wieniawskiego – Podwale – Gagarina-De Gaule'a ożywią iskrzące dekoracje z koronami złożonymi z gwiazd. Z kolei złączenie ulic Wrocławskiej, Uczniowskiej i De Gaulle'a udekorowane zostanie przestrzennymi, abażurowymi motywami. Przy Wrocławskiej stanie okazałe świetlne drzewo. Na Rusinowie wzdłuż ul. Bystrzyckiej pojawią się fantazyjne, kolorowe, świetlne choinki.
 
Za projekt i wykonanie świątecznych iluminacji odpowiada firma Multidekor, która ma na swoim koncie realizację ponad tysiąca podobnych projektów - między innymi w galeriach handlowych w Polsce i na świecie, w tym w Moskwie, Paryżu, Madrycie, Mediolanie czy Londynie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź czy Kraków.

kama
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno