Strach się bać! Strzegomianka Mistrzem Świata w siłowaniu na rękę

Małgorzata Ostrowska (na głównym zdjęciu z lewej) jednym z bohaterów zakończonych w Rumi koło Gdyni Mistrzostw Świata w siłowaniu na rękę. Zawodniczka Spartan Armwrestling Club Strzegom wywalczyła złoto na prawą rękę i srebro na lewą.

Niemal 160 medali zdobyli Polacy w Amatorskich Mistrzostwach Świata i 3 krążki w turnieju zawodowym - Złoty Tur World Cup rozegranych w Rumi. Największą niespodziankę sprawiła reprezentantka klubu ze Strzegomia, która w kategorii 57 kg wywalczyła tytuł Mistrza Świata na prawą rękę i srebro na lewą. Następnie Małgorzata Ostrowska, bo o niej mowa, spróbowała swych sił w rywalizacji zawodowców w turnieju Złoty Tur World Cup. I to była dobra decyzja, gdyż niesiona dopingiem publiczności piękna i silna Polka zdobyła srebro na prawą rękę.
 
Jak się okazuje, jej sukces nie był przypadkowy, bowiem rodzice Ostrowskiej prowadzą w Strzegomiu siłownię i w rezultacie ze sportem miała do czynienia od dziecka.
 
- Jeszcze dobrze nie potrafiłam chodzić, a już trzymałam w rękach hantle. Jako dziecko chętnie siłowałam się z tatą i kolegami z podwórka oraz szkoły -, powiedziała mistrzyni.
 
Jak dodała, w wieku 15 lat usłyszała o organizowanych w Starogardzie Gdańskim Mistrzostwach Polski w siłowaniu na ręce, co było początkiem serii sukcesów. Mimo odpowiedniego przygotowania Ostrowska dwukrotnie stanęła na niższym stopniu podium, a już po roku wytężonych treningów została wicemistrzynią świata juniorek, a potem, w 2006 roku, jako pierwsza Polka w historii stanęła na podium Pucharu Świata zawodowców.
 
Przez wiele lat sportowej przygody wywalczyła wiele medali Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Europy. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie tytułu Mistrza Świata, co udało się osiągnąć podczas niedawnych zawodów w Rumi.
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone (Federacja Armwrestling Polska)
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno