Leśne wysypisko ma zniknąć

Nielegalne wysypisko śmieci odkryli turyści na pograniczu gmin Boguszów Gorce i Stare Bogaczowice w okolicy Jabłowa. Sprawą zajęło się Nadleśnictwo i bałagan ma zostać uprzątnięty, choć trwało to całkiem długo.

Wyświetl galerię 1/4
Jak podaje nasz informator po raz pierwszy na śmieci w tym miejscu natknął się już kilka lat temu. Mimo zgłoszeń do zarówno do Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach oraz służb leśnych śmieci nie znikały a wręcz pojawiało się ich coraz więcej. Jak udało nam się ustalić leśnicy dowiedzieli się o sprawie w kwietniu. Potwierdzili, że teren należy do Leśnictwa Biały Kamień i zlecą uprzątnięcie tego terenu. Dlaczego tak późno?
 
- Od kwietnia były składane różne meldunki i notatki a osoba odpowiedzialna w Nadleśnictwie za nielegalne wysypiska próbowała załatwić wywiezienie tych śmieci z jakąś firmą, był jednak problem bo nie było chętnych i dlatego tyle to trwało. Mam jednak informację, że zlecenie przyjmie firma Sanikom i w ciągu kilku dni skontaktuje się z Leśniczym Leśnictwa Biały Kamień w celu podpisania umowy na wywóz tych śmieci - informuje rzecznik Nadleśnictwa Wałbrzych Mateusz Majchrzyk.
 
 
Uprzątnięcie terenu to jedno ale czy Nadleśnictwo ma jakiś plan by zniechęcić ludzi do dalszego składowania tam odpadów by uniknąć takich problemów w przyszłości?
 
- Jak tylko śmieci zostaną wywiezione to prawdopodobnie jak najszybciej zainstalujemy tam foto pułapkę bo miejsce wygląda na takie, gdzie te śmieci są wyrzucane regularnie przez okoliczną ludność - twierdzi Mateusz Majchrzyk.
 
 
Aby ukarać sprawców zaśmiecenia konieczne są twarde dowody na przykład w postaci zdjęć lub filmów i tutaj faktycznie foto pułapka może wiele zdziałać. W przypadku udowodnienia składowania odpadów w lesie sprawca musi liczyć się z karą aresztu oraz grzywny nawet do 5000 zł a także obciążeniem kosztami usunięcia śmieci.
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno