Wyremontowali remizę i świetlicę

W dniu 17 grudnia 2019 r. o godz. 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji, Odremontowany został obiekt, w  którym mieści się  świetlica wiejska i remiza strażacka. 

Na całym obiekcie wykonano termomodernizację w zakresie elewacji. Na części remizy, termomodernizacji dokonała we własnym zakresie Gmina Walim. Część obiektu, pełniąca funkcję świetlicy wiejskiej,  odremontowano w ramach operacji pn. „Modernizacja i przebudowa świetlicy wiejskiej zlokalizowanej przy ul. Głównej 10 w Zagórzu Śląskim” mającej na celu modernizację i przebudowę istniejącej niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej – świetlicy wiejskiej w Zagórzu Śląskim, w celu zapewnienia odpowiednich warunków do organizowania i animowania społeczności wiejskiej w wydarzeniach artystycznych, kulturalnych i integracyjnych współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość realizowanej operacji: 1.272.450,92 zł brutto, w tym ze środków EFRROW 412.543,00 zł.
 
W ramach działania wykonano remont w zakresie modernizacji wszystkich pomieszczeń świetlicy w tym zaplecza kuchennego, toalet również dla osób niepełnosprawnych i sali głównej. Wymieniono instalację wodociągowo–kanalizacyjną, wykonano nową elewację wraz z dociepleniem. Wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Zmodernizowano również kotłownię, w której zamontowano ekologiczny piec na pelet. Świetlica zyskała również wentylację mechaniczną.
 
Wychodząc naprzeciw turystom odwiedzającym tę piękną, bogatą w atrakcje turystyczne miejscowość, wykonano bezobsługową toaletę, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, do której dostęp jest bezpośrednio z zewnątrz obiektu.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno