Wernisaż fotografii krajoznawczej PTTK

Za nami najważniejsze wydarzenie w roku w kalendarzu Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej. 24 fotografów zaprezentowało swoje najlepsze zdjęcia z mijającego roku.

Wyświetl galerię 1/16
Na wystawie oglądać możemy 48 fotografii i jest to tylko namiastka tego, co udało się dokonać w ciągu całego roku, ponieważ każdy z wystawców mógł zaprezentować tylko dwa zdjęcia. Nad ich wyborem czuwała specjalna komisja. Jakimi kryteriami kierowali się przy wskazywaniu najlepszych prac?
 
- Starałem się przede wszystkim pozyskać od autorów zdjęcia o różnorodnej tematyce ale tak, by odzwierciedlały przede wszystkim charakter samych autorów i ich preferejncje w fotografii. Na ogół wszyscy kojarzą fotografię krajoznawczą z pejzażem a to nie tylko krajobrazy ale również ludzie, ich zamiłowania, drobiazgi i detale, które w naszym kraju potrafimy zauważyć - mówi kurator wystawy Marek Kosiński, członek Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Ziemi Wałbrzyskiej.
 
 
Członków PTTK łączy przede wszystkim miłość do podróżowania a jeśli przy okazji natrafią na momenty i krajobrazy warte uwiecznienia czynią to z przyjemnością. Nie mniej ważny jest tu jednak warsztat fotograficzny bez którego wiele zdjęć mogłoby się nie udać, dlatego stale podnoszą swoje umiejętności.
 
- Ze względu na ciągły postęp technologiczny musimy zapoznawać się z nowościami, dlatego co roku organizujemy dwa kilkudniowe plenery szkoleniowe. Ostatnio byliśmy przez pięć dni w Czeskiej Szwajcarii - mówi Alek Ziółkowski, przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.
 
 
Wystawę można oglądać do 20 stycznia w Galerii na Piętrze w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Starej Kopalni.
 
Autorzy zdjęć:
Halina Babicka,
Piotr Chwaja,
Alicja Dąbrowska,
Danuta Kałasznikow,
Waldemar Kałasznikow,
Teresa Kończak,
Krystyna Kosińska,
Marek Kosiński,
Marian Walenty Krzysiek,
Krystyna Kuriata,
Jadwiga Łozińska,
Jurek Noszczyk,
Darek Piłat,
Tadeusz Rupociński,
Jacek Rybitwa,
Wiesława Standzoń,
Wojciech Stańczak,
Kazimierz Szymela,
Lucyna Śmigielska,
Ewelina Świeściak,
Wojciech Świeściak,
Maria Wronka,
Barbara Ziółkowska,
Alek Ziółkowski.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno