Warsztaty z tolerancji

„Dialog Tolerancji” - warsztaty pod takim hasłem zorganizowano w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Wzięło w nich udział 14 zespołów z okolicznych szkół i placówek.

Wyświetl galerię 1/6

Celem zajęć było zainicjowanie dialogu młodzieży na temat tolerancji, dyskryminacji i wykluczenia społecznego. Warsztaty zostały zorganizowane wspólnie przez Zespół Szkół nr 5, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu.

- Jest to już drugie spotkanie tego typu, które organizujemy po to, by usłyszeć co mają do powiedzenia w tej kwestii dzieci i młodzież z wałbrzyskich szkół. My, jako dorośli zawsze jesteśmy za nimi trochę w tyle, a zależy nam na tym, by młodzież powiedziała jak postrzega świat wirtualny i realny - mówi pedagog w Zespole Szkół nr 5, Iwona Kraczkowska.

Każdy z zespołów przygotował kolaż – mapę myśli obrazującą najważniejsze pojęcia i treści pojawiające się w trakcie dyskusji.

- Tworzymy „Dialog Tolerancji”, zadanie polega na tym, że do poszczególnych haseł tworzymy obrazki i ilustracje. Dzięki ilustracjom powstają skojarzenia, które będzie łatwiej zapamiętać - mówi uczestniczka warsztatów, Klaudia.

Funkcję moderatorów pełnili studenci i wykładowcy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ich zadaniem było wprowadzenie uczniów w tematykę i zapoznanie ich z najważniejszymi zagadnieniami i pojęciami. Efekty pracy każdej z grup zostaną zaprezentowane podczas październikowej konferencji „Pokolenie Facebooka” w PWSZ.

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

W.Blicharz

foto:użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno