Potrójne morderstwo w Ząbkowicach: Dlaczego zabił?
Ukradł 10 tysięcy złotych i chciał je przeznaczyć na ucieczkę z kraju - świdnicka Prokuratura ustala motywy zabójstwa do jakiego doszło w Ząbkowicach. Marcel C. zabił rodziców i 7-letniego brata, mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie. 
 
Do zabójstwa doszło w nocy z 8 na 9 grudnia w Ząbkowicach Śląskich w jednym z domów jednorodzinnych. Osiemnastoletni Marcel C.  zaatakował siekierą swoich rodziców i brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy.
 
Z uwagi na motywację zasługująca na szczególne potępienie, w tym, co do zabójstwa rodziców czyny te zostały także zakwalifikowane, jako zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonanych czynach Marcel C. zabrał z domu pieniądze w kwocie około 10.000 złotych, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju. - informuje świdnicka prokuratura. 

Marcel C. usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem . 
 
 
Po zabójstwie mężczyzna upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady zdarzenia próbując spalić i ukryć ubranie, jakie miał na sobie podczas zabójstw oraz siekierę. Po tym wrócił do domu, wyszedł na dach i zawiadomił policję o napadzie rabunkowym na jego dom.

Jak  informuje prokuratura: przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcel. C. przyznał się do popełnia wszystkich zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia oraz motywy, jakimi się kierował. Motyw działania sprawcy, będzie weryfikowany w toku dalszych czynności procesowych.
 
Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi mu od 12 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. 
 
Czytaj też
Ząbkowice: Zabił rodziców i 7-letniego brata

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno