Menu

Wernisaż fotografii krajoznawczej PTTK

Za nami najważniejsze wydarzenie w roku w kalendarzu Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej. 24 fotografów zaprezentowało swoje najlepsze zdjęcia z mijającego roku.

Wernisaż fotografii krajoznawczej PTTK
Na wystawie oglądać możemy 48 fotografii i jest to tylko namiastka tego, co udało się dokonać w ciągu całego roku, ponieważ każdy z wystawców mógł zaprezentować tylko dwa zdjęcia. Nad ich wyborem czuwała specjalna komisja. Jakimi kryteriami kierowali się przy wskazywaniu najlepszych prac?
 
- Starałem się przede wszystkim pozyskać od autorów zdjęcia o różnorodnej tematyce ale tak, by odzwierciedlały przede wszystkim charakter samych autorów i ich preferejncje w fotografii. Na ogół wszyscy kojarzą fotografię krajoznawczą z pejzażem a to nie tylko krajobrazy ale również ludzie, ich zamiłowania, drobiazgi i detale, które w naszym kraju potrafimy zauważyć - mówi kurator wystawy Marek Kosiński, członek Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Ziemi Wałbrzyskiej.
 
 
Członków PTTK łączy przede wszystkim miłość do podróżowania a jeśli przy okazji natrafią na momenty i krajobrazy warte uwiecznienia czynią to z przyjemnością. Nie mniej ważny jest tu jednak warsztat fotograficzny bez którego wiele zdjęć mogłoby się nie udać, dlatego stale podnoszą swoje umiejętności.
 
- Ze względu na ciągły postęp technologiczny musimy zapoznawać się z nowościami, dlatego co roku organizujemy dwa kilkudniowe plenery szkoleniowe. Ostatnio byliśmy przez pięć dni w Czeskiej Szwajcarii - mówi Alek Ziółkowski, przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.
 
 
Wystawę można oglądać do 20 stycznia w Galerii na Piętrze w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Starej Kopalni.
 
Autorzy zdjęć:
Halina Babicka,
Piotr Chwaja,
Alicja Dąbrowska,
Danuta Kałasznikow,
Waldemar Kałasznikow,
Teresa Kończak,
Krystyna Kosińska,
 
 
Marek Kosiński,
Marian Walenty Krzysiek,
Krystyna Kuriata,
Jadwiga Łozińska,
Jurek Noszczyk,
Darek Piłat,
Tadeusz Rupociński,
Jacek Rybitwa,
Wiesława Standzoń,
Wojciech Stańczak,
Kazimierz Szymela,
Lucyna Śmigielska,
Ewelina Świeściak,
Wojciech Świeściak,
Maria Wronka,
Barbara Ziółkowska,
Alek Ziółkowski.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   PTTK  |   fotografia  |   krajoznawcza  |   zdjęcia  |   pejzaże  |   widoki  |   krajobrazy  |  

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Oddaj krew dla dzielnego strażaka

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij