Bollywood w Świdnicy
Gwiazda  kina Bollywood, Jeden z najsłynniejszych hinduskich aktorów Amitabh Harivansh Bachchan odwiedził Świdnicę. Bachchan  ma na swoim koncie udział w ponad 150 produkcjach, polskim widzom znany m.in. z filmu „Czasem słońce czasem deszcz”.


 
Jak donosi mojaswidnica.pl, gwiazdę kina Bollywood przywitała prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska i Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Amitabh Harivansh Bachchan przyjaechał do Świdnicy z rodziną i wysłuchał krótkiego koncertu organowego w Kościele Pokoju.  Podczas wizyty w Świdnicy Amitabh Bachchan otrzymał także tytuł ambasadora Kościoła Pokoju. Warto przypomnieć, że Bachchan jest ambasadorem dobrej woli UNICEF. 

– To honor dla osób, które mówią o budowie tolerancji, pokoju, szacunku dla każdego – zaznaczał biskup Waldemar Pytel.
 
Amitabh Harivansh Bachchan jest jedną z największych gwiazd Bollywood, według zestawienia przygotowanego przez BBC jest prawdopodobnie najpopularniejszym i  najbardziej znanym aktorem na świecie. Kiedy był chory, w Indiach wychodziła specjalna gazeta informująca o stanie jego zdrowia.

Amitabh Harivansh Bachchan urodził się w 1942 roku w Allahabadzie w Indiach. Zadebiutował w 1969 roku w filmie „Saat Hindustani”. Swoją popularność zyskał w 1973 roku za sprawą filmów „Abhimaan” i „Zanjeer”. Ma na swoim koncie udział w ponad 150 produkcjach. Polskim widzom znany m.in. z roli ojca tyrana w filmie „Czasem słońce czasem deszcz”.opr. adm
foto: mojaswidnica.pl 
foto: mojaswidnica.pl

redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno