Kradną prąd
Tylko wczoraj wałbrzyscy policjanci, zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu troje mieszkańców naszego miasta.  Za nielegalne podłączenie do instalacji elektrycznej z pominięciem licznika grozi nawet 5 lat więzienia i  opłata za nielegalny pobór energii - może ona wynieść  do kilkunastu tysięcy złotych.
 
 
Wałbrzyscy policjanci trafili do trzech mieszkań w Wałbrzychu, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem troje zatrzymanych doprowadziło prąd do swoich mieszkań. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firmy energetycznej, którzy wykonali również stosowne pomiary.
 
Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy nawet do lat 5 więzienia. Sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, ta może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 
Nielegalne przyłącza to również zagrożenie bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, co z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno