Mieszkańcy Gminy Walim wspólnie przy wigilijnym stole

W gminie Walim odbyło się, tradycyjne już, VIII Bożonarodzeniowe  Spotkanie Wigilijne. Około 450  osób 13 grudnia2019 r. zasiadło do wspólnego stołu w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Walimiu. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Dziećmorowic, Walimia oraz Zagórza Śląskiego, a także Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbyło się nabożeństwo. Wyjątkową mszę, celebrował  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ignacy Dec. Swoją obecnością zaszczycili  także księża z gminnych parafii. 
 
 
 W tegorocznych jasełkach  pt. „Podatny grunt na dobro” zagrali – wójt Adam Hausman, Sekretarz Gminy Aleksandra Ignaszak oraz radni gminy Walim. Przepiękna sceneria, profesjonalna oprawa artystyczna oraz pełna zaangażowania gra aktorska, wywoływały zarówno emocje zachwytu, jak i wzruszenia, choć i chwil radosnych nie brakowało. Jakby to powiedział jeden z diabłów występujących w sztuce: „ja wiedziałem, ale nie chciałem mówić”. I my tez już wiemy, że w Gminie Walim, dzięki wspólnej pracy, zrozumieniu, szacunku do siebie nawzajem, wszystko może się udać.
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno