Ze Świdnicy do Jedliny pojedziemy pociągiem

Ponad 136,4 mln złotych będzie kosztowała przebudowa i  remont linii kolejowej nr 285 na trasie  Świdnica Kraszowice- Jedlina Zdrój. Dofinansowanie unijne to blisko 94,3 mln. zł. Prace mają zakończyc sie w grudniu przyszłego roku. 

 

Linia nr 285 to trasa  Wrocław Główny- Jedlina Zdrój. Ruch pasażerski został tu zawieszony w 2000 roku ze względu na zły stan techniczny infrastruktury.  Jest to jedna (obok trasy Wałbrzych - Kłodzko)  z najbardziej atrakcyjnych turystycznie i krajobrazowo tras Dolnego Śląska,  znajdują się na niej 23 mosty i wiadukty, w tym 5 bardzo okazałych.

Na trasie znajduje się zapora i elektrownia wodna w Lubachowie, Zamek Grodno, sztolnie w Walimiu oraz tunele w Gminie Jedlina-Zdrój.  Rewitalizowana linia kolejowa będzie doprowadzała ruch do tras Wrocław-Zgorzelec oraz Jelenia Góra -Wrocław, dzięki czemu umożliwiony zostanie szybki dojazd do pracy, szkół, instytucji kultury czy miejsc turystycznych na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Remont i przebudowa lini na trasie Świdnica - Jedlina zdrój ma zakończyć sie w grudniu 2020 roku. Koszt prac to 136 481 820 złotych, dofinansowanie ze Zintergrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyckiej to  94 295 132  złotych. opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com


 

 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno