Menu

Jak pomóc niechcianym zwierzakom?

Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu jest dobrze zaopatrzone i przygotowane do zimy. Pracownicy z otwartymi ramionami przywitają natomiast każdego wolontariusza. 

Jak pomóc niechcianym zwierzakom?
Przypominamy też, zwłaszcza przed świętami co oznacza odpowiedzialna adopcja.
Jak zapewnia nas kierownik wałbrzyskiego schroniska, jego podopiecznym obecnie niczego nie brakuje. Osoby chętne do wsparcia zwierzaków mogą ewentualnie dostarczyć specjalistyczną karmę.
 
- Mamy bardzo dużo karmy, za którą serdecznie dziękujemy darczyńcom ale w zdecydowanej większości jest to typowa karma "marketowa". Ona się sprawdza w większości przypadków do zmasowanego karmienia zwierząt. Mamy jednak sporo przypadków, w których zwierzęta muszą dostawać karmę lepszą, lub wręcz specjalistyczną na przykład na chore nerki, hipoalergiczną lub "gastro" dla zwierząt. które mają problemy z jelitami. My oczywiście taką karmę w ramach możliwości zakupujemy ale jeśli ktoś nam ją dostarczy to fundusze możemy przekazać na coś innego - mówi kierownik schroniska Michał Niewiadomski.
 
 
Przed zakupem warto skonsultować się z pracownikami schroniska by wiedzieć co w danej chwili jest najbardziej potrzebne. Można dostarczać też materiały do ocieplenia boksów.
 
- Z racji tego, że jest okres zimowy przyjmujemy także koce, ręczniki, poszewki i pościele ale nie przyjmujemy kołder i poduszek, rzeczy które są w środku wypchane bo powoduje to potem wiele problemów - dodaje Michał Niewiadomski.
 
 
 
Mile widziani są także wolontariusze, zarówno do pomocy przy prostych pracach porządkowych jak i osoby chętne do wyprowadzania psów na spacery. Jeśli ktoś chciałby zdecydować się na adopcję psa lub kota powinien pamiętać, że jest to odpowiedzialna decyzja a pracownicy wszystkich schronisk przestrzegają przez traktowaniem zwierząt jak świąteczne prezenty, bo zbyt często się zdarza, że decyzje podjęte zbyt pochopnie sprawiają, że zwierzęta wracają do schronisk szybciej niż z nich wyjechały.
 
- Staramy się dość mocno weryfikować osoby zainteresowane adopcją w okresie świątecznym. Od wielu lat powtarzamy, że zwierzę nie może być prezentem. Zwierzę to nie rzecz, tylko istota żywa a jak pokazują doświadczenia wiele adopcji świątecznych kończy się rozczarowaniem i powrotem tych zwierząt. Po takim czymś zmienia się psychika zwierzęcia. Świadoma adopcja nie jest "na już". Powinna być poprzedzona kilkukrotnym przyjściem do schroniska, zabraniem zwierzęcia na spacer, zabawą z nim. Ważna jest też wcześniejsza rozmowa z domownikami, przewidywanie sytuacji, w których trzeba będzie gdzieś wyjechać i zostawić zwierzę, czy będzie ktoś, kto się nim zajmie. Zwierzęta także chorują a ich leczenie wiąże się czasem z wysokimi kosztami - tłumaczy Michał Niewiadomski.
 
 
Pracownicy schroniska zachęcają także do adopcji kotów, których w ostatnim czasie w schronisku przybywa. Galerię zwierzaków i zasady adopcji znajdziecie na stronie schronisko.walbrzych.pl.
 
 
plr
foto: użyczone / Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   schronisko  |   zwierzęta  |   psy  |   koty  |   karma  |   koce  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij