Menu

Olga Tokarczuk na premierze w Świdniku

Obecnie najbardziej rozchwytywana pisarka na świecie znalazła czas by odwiedzić niewielką wieś w Górach Kaczawskich i uczestniczyć w premierze spektaklu na podstawie jednego z jej opowiadań.

Olga Tokarczuk na premierze w Świdniku
O ambitnym przedsięwzięciu amatorskiej grupy teatralnej pisaliśmy niespełna miesiąc temu. Grupa mieszkańców Świdnika, niewielkiej wsi na obrzeżach powiatu kamiennogórskiego stworzyła spektakl "Żurek" na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk ze zbioru "Gra na wielu bębenkach" oraz filmu o tym samym tytule w reż. Ryszarda Brylskiego z 2003 r.
 
 
Za scenariusz spektaklu odpowiada założyciel Teatru Lokomotywa ze Świdnika Andrzej Łagoda. Inicjatywę Teatru Lokomotywa wsparło Stowarzyszenie Świdna, które złożyło wniosek o dofinansowanie projektu do Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu. Artystów-amatorów wsparł również dyrektor Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze Tadeusz Wnuk.
 
 
Największym wyróżnieniem dla aktorów ze Świdnika było włączenie się do projektu samej Olgi Tokarczuk, która mimo bardzo napiętego grafika konsultowała się z twórcami na odległość. Obiecała jednak, że postara się być na premierze i dotrzymała słowa.
 
 
– W ogóle nie poczuwam się do sukcesu dzisiejszej premiery. To zasługa pana Andrzej Łagody i aktorów. Ja tylko napisałam opowiadanie - mówiła noblistka Olga Tokarczuk.
 
 
Publika oklaskiwała Olgę Tokarczuk, nie dowierzając, że tydzień po odebraniu Nagrody Nobla pisarka znalazła czas, by odwiedzić maleńką miejscowość i uświetnić premierę amatorskiego teatru swoją obecnością. Był oczywiście moment na autografy. Po podpis Olgi Tokarczuk prędko ustawiła się długa kolejka. Nikomu nie odmówiła, choć wyraźnie zmęczona, podpisała każdą podaną książkę, zeszyt czy notes. Czy mieszkańcy Świdnika mogli wymarzyć sobie lepszy prezent na święta?
 
 
plr, ek
foto: użyczone / ID Informacje Dolnośląskie
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnik  |   Kamienna Góra  |   Olga Tokarczuk  |   noblistka  |   nobel  |   spektakl  |   przedstawienie  |   żurek  |   premiera  |   teatr lokomotywa  |  

Poranek z promilami

Wałbrzych — miasto bez dworca autobusowego

Wałbrzych: na których stacjach nie ma dziś paliwa ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij