Menu

Gdzie wybudują basen? Dowiemy się w styczniu

Na styczniowej sesji Rady Miasta dowiemy się gdzie dokładnie miasto będzie chciało wybudować nowy odkryty basen. Zakończono prace nad koncepcją tej wyczekiwanej przez wielu wałbrzyszan inwestycji.

Gdzie wybudują basen? Dowiemy się w styczniu
Klimat niestety się ociepla a to oznacza dłuższe i gorętsze okresy letnie. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy naszego miasta domagają się miejsca, gdzie będzie można schłodzić się w upalne dni. Od zamknięcia obiektu w dzielnicy Rusinowa wałbrzyszanie wypoczynku nad wodą na świeżym powietrzu musieli szukać w sąsiednich gminach. Wkrótce ma się to zmienić.
 
- Na styczniowej sesji kierownictwo Aqua Zdroju przedstawi wyniki analizy. Trwała ona wiele miesięcy, zaangażowane były doświadczone firmy zewnętrzne. Wybrano rekomendowaną lokalizację i kształt tego obiektu. Mówimy o basenie zewnętrznym a właściwie o całym parku wypoczynkowo-rozrywkowo-wodnym - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Od początku pojawienia się tego pomysłu pod uwagę brane były głównie dwie lokalizacje - teren dawnego basenu przy stadionie sportowym na Nowym Mieście i bezpośrednie sąsiedztwo Aqua Zdroju. Z mniejszym prawdopodobieństwem wskazywano też zamknięty kilka lat temu obiekt w dzielnicy Rusinowa. Analiza miała wykazać który teren byłby najdogodniejszy pod względem dostępu do źródeł wody, wielkości planowanej inwestycji czy dostępności miejsc parkingowych.
 
 
W lipcu prezes Aqua Zdroju Piotr Rachwalski szacował, że koszt wybudowania obiektu może sięgać 15-20 milionów złotych. Inwestycja miałaby być realizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego a prawdopodobny termin oddania do użytku to 2021 rok.
 
plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marysia (30 grudnia 2019 11:02)
wybuduje na Na Białym Kamieniu i będzie myślał że tym uratuje łaźnie miejską zwaną aqua, zresztą również po to pewnie buduje nowe osiedle pod chełmcem, ale to i tak nic łaźni nie pomoże a tylko "denerwuje" okolicznych mieszkańców (Ratuszowa, Piasta, Ruchu Oporo) i wygląda to tak jakby się na nich uwziął i co rusz wymyśla nowe pomysły aby im zatruwać życie.
Zima (30 grudnia 2019 9:52)
Cytuję użytkownika: Klimat
Gdzie wam się ociepla klimat ? Pare dni jest gorąco ! Później jest zimno i deszczowo ! Jedynie zimy są łagodne bez śniegu, ale zimą nie da się pływać na takim basenie.
Dokładnie lata są chłodniejsze i zimy łagodniejsze ( pare dni dużego upału czy mrozu ) nie wiele zmieni i nie wiele wnosi w ocieplenie. Wyglada na to, że będzie klimat taki nie gorący nie zimny ( czyli na pół gwizdka ). Wiec trzeba sobie zadać pytanie kto w chlodne dni będzie pływał na takim basenie ?
Księgowy (29 grudnia 2019 23:39)
Cytuję użytkownika: Janusze Wałbrzycha
15 lat temu naprawdę było źle w Wałbrzychu. Wszystko się waliło, w jezdniach tylko dziur przybywało i rzeczywiście ludzie narzekali bo mieli powody. Wałbrzych to stan umysłu i problem to nie miasto czy prezydent, a mieszkańcy. Dziś to miasto by nie istniało tępe głąby, a wy dalej byście narzekali, że o Was zapomniano i nikt nic nie robi. Gratuluję zakutych łbów, ciężko znaleźć tak upartych i opornych na myślenie ludköw.
Tam gdzie nie widać, od tyłu, jest ruina gorsza niż w latach 90tych bo czas upływa. Tam się nic nie robi bo tam nie widać efektów remontów. Ale to tam się żyje i dlatego ludzie uciekają z tej bagnistej ruiny.Zajrzyj na boczne ulice i w podwórka domów, gamoniu ratuszowy i przestań robić na złośc ludziom.
Pietrek (29 grudnia 2019 14:21)
A co ,chciałbyś skakać na główkę. Ha ha ha
Janusze Wałbrzycha (29 grudnia 2019 11:35)
15 lat temu naprawdę było źle w Wałbrzychu. Wszystko się waliło, w jezdniach tylko dziur przybywało i rzeczywiście ludzie narzekali bo mieli powody. Wałbrzych to stan umysłu i problem to nie miasto czy prezydent, a mieszkańcy. Dziś to miasto by nie istniało tępe głąby, a wy dalej byście narzekali, że o Was zapomniano i nikt nic nie robi. Gratuluję zakutych łbów, ciężko znaleźć tak upartych i opornych na myślenie ludköw.
doktor (29 grudnia 2019 9:59)
KACZUSZKA CZY BASEN PANIE ROMANIE. ?
Fliper (29 grudnia 2019 3:28)
Pewnie basen zbuduje z rozmachem firma co lodowisko w Rynku postawiła. Obiekt ściągnie ludzi z okolic tak samo jak plaża na starej złomiarni i pseudo aqua park który w momencie oddania już był 100 lat za murzynami jeśli chodzi o atrakcje.
bobo (28 grudnia 2019 19:11)
I CHOĆBY PRZYSZŁO 1000 ROMANÓW I KAŻDY ZJADŁ BY 1000 KOTLETÓW TO I TAK TEGO BASENU NIE ZBUDUJĄ.
Pilot (28 grudnia 2019 17:45)
A basen będzie tam w zagłębieniu jak deszcz napada.
Krzyś (28 grudnia 2019 17:41)
Cytuję użytkownika: Lola
Co za niewdzięczne kmioty, nie widzą jak Wałbrzych się zmienia dzięki naszemu prezydętowi!
To ja trener drugiej klasy klubu Tęcza.Lola ale cukier.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   basen  |   odkryty  |   lokalizacja  |   lato  |   upały  |   woda  |   wypoczynek  |   rekreacja  |  

Dodatkowa opłata za ''ponadliczbowe'' odpady

Co udało sie zrobić ? Prezydent podsumował 5-letnią kandencję

Wszystkie ręce na pokład — Wałbrzych walczy z zimą

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij