Menu

Gdzie wybudują basen? Dowiemy się w styczniu

Na styczniowej sesji Rady Miasta dowiemy się gdzie dokładnie miasto będzie chciało wybudować nowy odkryty basen. Zakończono prace nad koncepcją tej wyczekiwanej przez wielu wałbrzyszan inwestycji.

Gdzie wybudują basen? Dowiemy się w styczniu
Klimat niestety się ociepla a to oznacza dłuższe i gorętsze okresy letnie. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy naszego miasta domagają się miejsca, gdzie będzie można schłodzić się w upalne dni. Od zamknięcia obiektu w dzielnicy Rusinowa wałbrzyszanie wypoczynku nad wodą na świeżym powietrzu musieli szukać w sąsiednich gminach. Wkrótce ma się to zmienić.
 
- Na styczniowej sesji kierownictwo Aqua Zdroju przedstawi wyniki analizy. Trwała ona wiele miesięcy, zaangażowane były doświadczone firmy zewnętrzne. Wybrano rekomendowaną lokalizację i kształt tego obiektu. Mówimy o basenie zewnętrznym a właściwie o całym parku wypoczynkowo-rozrywkowo-wodnym - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Od początku pojawienia się tego pomysłu pod uwagę brane były głównie dwie lokalizacje - teren dawnego basenu przy stadionie sportowym na Nowym Mieście i bezpośrednie sąsiedztwo Aqua Zdroju. Z mniejszym prawdopodobieństwem wskazywano też zamknięty kilka lat temu obiekt w dzielnicy Rusinowa. Analiza miała wykazać który teren byłby najdogodniejszy pod względem dostępu do źródeł wody, wielkości planowanej inwestycji czy dostępności miejsc parkingowych.
 
 
W lipcu prezes Aqua Zdroju Piotr Rachwalski szacował, że koszt wybudowania obiektu może sięgać 15-20 milionów złotych. Inwestycja miałaby być realizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego a prawdopodobny termin oddania do użytku to 2021 rok.
 
plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   basen  |   odkryty  |   lokalizacja  |   lato  |   upały  |   woda  |   wypoczynek  |   rekreacja  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Jak żona reaguje, kiedy Janusz idzie się pobawić ptakiem?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij