Menu

Najlepszy skrzydłowy dołączył do Minersów

Patryk Matkowski, prawdopodobnie najlepszy skrzydłowy zawodnik w Polsce ma wzmocnić skład drużyny Miners Krause Wałbrzych i poprowadzić do zwycięstwa w II lidze rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce.

Najlepszy skrzydłowy dołączył do Minersów
Jak zapewnia prezes klubu Miners Krause Wałbrzych Paweł Sołtysik negocjacje były długie i niełatwe ale zakończyły się sukcesem, zatem Patryk Matkowski zasili szeregi naszego klubu.
 
- Jeśli mówimy o zawodniku klasy Patryka to jest to moje największe dokonanie w karierze futbolowej. Mamy tu do czynienia z Christiano Ronaldo futbolu amerykańskiego w Polsce. Jeżeli mamy już kogoś tu ściągać to chcemy aby były to najlepsze podpory, które przełożą się na realny wynik - mówi prezes klubu Miners Krause Wałbrzych Paweł Sołtysik.
 
- Będę dawał z siebie wszystko bo wiem, że teraz wszyscy oczekują, że wyprowadzę tę drużynę na mistrza LFA 2 i jestem pewien, że podołam temu zadaniu - mówi nowy skrzydłowy Minersów Patryk Matkowski.
 
 
Pozycja skrzydłowego jest w tym sporcie kluczowa i w dużej mierze od tych zawodników oczekuje się najlepszej dyspozycji, porównując ich do napastników w piłce nożnej.
 
- Tych zawodników jest trzech lub czterech w zależności od formacji. Biegną po swoich wyznaczonych ścieżkach. Rozgrywający bardzo szybko musi odczytać krycie defensywy, znaleźć lukę i skierować piłkę bardzo szybko w "okno", które jest bardzo trudno wyłapać. Dobry skrzydłowy ma to do siebie, że potrafi wyłapać taką piłkę i zdobyć 20 jardów lub nawet przyłożenie - tłumaczy Paweł Sołtysik.
 
 
 
Współpraca i dobre zrozumienie pomiędzy skrzydłowymi i rozgrywającym to murowany sukces ofensywy, dlatego wałbrzyski klub planuje sprowadzić jeszcze jednego zawodnika, właśnie na stanowisko rozgrywającego. Prawdopodobnie będzie to doświadczony zawodnik z USA.
 
- Opinie o waszym klubie są w naszym środowisku bardzo dobre. Minersi zajęli trzecie miejsce w ostatnim sezonie więc myślę że taki dodatek jak ja i rozgrywający z USA na pewno pomoże tej drużynie - twierdzi Matkowski.
 
Kalendarz rozgrywek jest obecnie w trakcie układania. Prawdopodobnie naszych zawodników zobaczymy na boiskach na przełomie maja i czerwca. Treningi rozpoczynają się już w tym miesiącu.
 
plr
foto: ben
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   sport  |   miners  |   krause  |   futbol amerykański  |   liga  |   patryk matkowski  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij