Które liceum wybrać? W Wałbrzychu II LO najlepsze

Wałbrzyskie II  LO dużo przed I LO w RANKINGU LICEÓW 2020 przedstawionym przez prespektywy.pl. W Świdnicy najlepsze jest I LO. 
 

 
II LO im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu w rankingu Perspektyw zajęło 67 miejsce, powtarzając tym samym wynik z ubiegłego roku. W rankingu umieszczono 1000 liceów. Gorszą pozycję zajęło I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego - 395 miejsce, to gorsza pozycja niż rok wcześniej, wtedy I LO uplasowało się na 284 miejscu. 

W Świdnicy według rankingu Prespektyw najlepsze jest I LO   im. Jana Kasprowicza, znalazło się ono na 216,  II LO im. Stefana Banacha - uplasowało się na 267 pozycji. 

Na pierwszym miejscu znalazło się Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie i V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. 


 
Licea były oceniane według trzech kryteriów:  sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.


Sukcesy w olimpiadach 25% oceny - to wyniki z 55 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, części pisemnej egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2018/2019 oraz 20 międzynarodowych olimpiad, w których nasz kraj był reprezentowany przez uczniów szkół średnich.
 

Matura z  przedmiotów obowiązkowych   30% - kryterium to uwzględnia wyniki egzaminów pisemnych ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. 
 
Matura z  przedmiotów dodatkowych 45% - kryterium to uwzględnia wyniki egzaminów ze wszystkich przedmiotów dodatkowych. 

adm
foto:  walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno