Menu

Biedaszybów już prawie nie ma

W szczytowym okresie działalności nielegalnym wydobyciem węgla w Wałbrzychu według oficjalnych danych mogło się trudnić ponad 700 osób. W praktyce zapewne było ich jeszcze więcej ale teraz zdaniem Straży Miejskiej jest to temat marginalny. Czy zatem na dobre zamknęliśmy rozdział pt. wałbrzyskie biedaszyby?

Biedaszybów już prawie nie ma
W Wałbrzychu nadal działa specjalny zespół monitorujący zjawisko nielegalnego wydobycia węgla ale zdaniem zastępcy komendanta Straży Miejskiej ich działania coraz częściej sprowadzają się wyłącznie do patrolowania niż interweniowania.
 
- Na terenie miasta Wałbrzycha ten problem już praktycznie nie istnieje. Są to jedynie sporadyczne przypadki, gdzie podczas patrolu udaje nam się zlokalizować nowe wyrobisko ale są to jednostkowe przypadku w porównaniu do lat ubiegłych, kiedy odbywało się to na masową skalę - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu Andrzej Piotrowski.
 
Zdaniem strażników rośnie też świadomość mieszkańców co do szkodliwości tego procederu a dzięki różnym programom jest coraz mniej przestarzałych pieców, dlatego tzw. "biedaszybnikom" brakuje potencjalnych klientów, zwłaszcza że wałbrzyski węgiel nigdy nie nadawał się do palenia w warunkach domowych.
 
 
- Mieszkańcy zgłaszają nam przypadki nielegalnego wydobycia węgla, choć ostatnio mieliśmy taką interwencję w dzielnicy Sobięcin, gdzie wysłany na miejsce patrol  nie potwierdził tego zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło przeładunku węgla w workach na samochód a okazało się, że była to zwykła przeprowadzka mieszkańca, który wywoził materiały z komórki do innego miejsca zamieszkania. Mieszkańcy są wyczuleni a my za każdym razem sprawdzamy wszystkie zgłoszenia - twierdzi Piotrowski.
 
Wszelkie podejrzenia wydobycia lub handlu węglem wątpliwego pochodzenia można zgłaszać na policję lub do Straży Miejskiej. Mundurowi przypominają, że palenie węglem słabej jakości może zakończyć się poważnym uszkodzeniem pieca.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zenon (14 stycznia 2020 16:05)
PanTassak nie wie o co mu chodzi
Tasak! (13 stycznia 2020 20:40)
Cytuję użytkownika: Ewa
Co to za glupoty wypisuja przez to ze holota niszczy srodowisko uczciwi ludzie maja do Rosji wyjechac
Hołota to nie rozumie tego, co czyta. I jeszcze odpisuje na miarę swojego niezrozumienia.
Ewa (13 stycznia 2020 15:11)
Co to za glupoty wypisuja przez to ze holota niszczy srodowisko uczciwi ludzie maja do Rosji wyjechac
Taaak? (12 stycznia 2020 21:31)
Cytuję użytkownika: Kraj dziadów
Hehehe,euroregion,aglomeracja walbrzyska,kraj unijny gdzie kopia ręcznie węgiel aby się utrzymać. To jest kompletne ośmieszenie tego calego zakłamanego systemu!
To spadaj, dziadu! Do putinowskiego raju, albo gdzie tam! Nikt cię tu nie trzyma. Ale zaproszony możesz się czuć, jak najbardziej! Bo nasza ojczyzna nikogo nie wyklucza. Również tu, na ziemiach wyzyskanych. Czujesz się Polakiem? Chcesz zmieniać Polskę na lepsze? Zacznij już dzisiaj! Od siebie i swojego najbliższego otoczenia! Bardzo proszę!
Adam (12 stycznia 2020 14:21)
Proponuje spacer za Karkonowska i Kani albo lepiej nie bo mozna wpasc do dziury
Kraj dziadów (12 stycznia 2020 10:06)
Hehehe,euroregion,aglomeracja walbrzyska,kraj unijny gdzie kopia ręcznie węgiel aby się utrzymać. To jest kompletne ośmieszenie tego calego zakłamanego systemu!
j-23 (11 stycznia 2020 15:34)
Cytuję użytkownika: Polska gola
A to w państwie PiSu takie rzeczy ? Tego nam zachód zazdrości ? Nowoczesna Polska nowoczesny rozwój, co na to Kaczyński i Morawiecki i Szydło, która mówiła że odbudują Polski przemysł.
Nie gęgaj nierobie.
To jakiś żart (11 stycznia 2020 14:37)
Cytuję użytkownika: Polska gola
A to w państwie PiSu takie rzeczy ? Tego nam zachód zazdrości ? Nowoczesna Polska nowoczesny rozwój, co na to Kaczyński i Morawiecki i Szydło, która mówiła że odbudują Polski przemysł.
No i 365 zł płaci PiS za bycie w Obronie terytorialnej co miesiąć. To nie dziwie się że ludzie wolą kopać węgiel.
Maniek (11 stycznia 2020 10:14)
Cytuję użytkownika: inż. A. Partacz
A te nowe na Obwodnicy?
Tam kopią chłopaki z Budimexu. Mają wszystkie pozwolenia to sie nie czepiaj.
Leszczu (11 stycznia 2020 1:25)
Komuś worki się z węglem kojarzą to niech possie mój może diament trafi
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   biedaszyby  |   straż miejska  |   węgiel  |   kopanie  |  

Po meczu Górnika - konferencja prasowa (VIDEO)

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij