Tworzą sieć e-ładowarek w Sudetach

W ramach projektu e-Sudety w naszym regionie pojawi się kilka stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W ostatnich dniach oddano do użytku ładowarki w Kamiennej Górze, Dzierżoniowie i Międzylesiu. W planach jest również Wałbrzych i okoliczne gminy.

Projekt e-Sudety jest rozwinięciem działań pod nazwą e-Kotlina Kłodzka, które były realizowane w 2017 roku w Lądku-Zdroju. Docelowo w miejscowościach uzdrowiskowych Kotliny Kłodzkiej oraz wybranych miastach turystycznych na obszarze Sudetów powstaną 23 stacje ładowania pojazdów elektrycznych o normalnej mocy z prądem zmiennym 2x11 kW. Dotychczas projekt udało się zrealizować w Lądku-Zdroju, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Międzylesiu, Dzierżoniowie i Kamiennej Górze.
 
W naszym najbliższym regionie w planach są stacje ładowania w Wałbrzychu, Walimiu, Jedlinie-Zdroju i w Szczawnie-Zdroju. Jak przekazała nam Elżbieta Koncka, prezes firmy Link PR (pomysłodawca projektu) w tych miejscowościach nastąpiły już odbiory techniczne przez PGE a sprawę przejął Urząd Dozoru Technicznego, zatem otwarcie planowane jest za około 1,5 miesiąca.
 
W naszym mieście na razie funkcjonują dwa takie urządzenia. Pierwsze przy Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Jerzego Mazura oraz drugie na parkingu podziemnym w Galerii Victoria. Są to prywatne inicjatywy właścicieli tych obiektów.
 
Poza wymienionymi miejscowościami projekt e-Sudety realizowany będzie również w Dusznikach-Zdroju, Kłodzku, Bolkowie, Jeleniej Górze, Zieleńcu, Radkowie, Wambierzycach, Nowej Rudzie, Bystrzycy Kłodzkiej i Czarnej Górze.
 
Mapa planowanych instalacji w ramach projektu e-Sudety, źródło: linkpr.pl
 
 
Główne założenia projektu skupiają się na podnoszeniu świadomości w kierunku dbałości o czyste powietrze i upowszechnianie pojazdów elektrycznych. Realizowana sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych jest fundamentem do podejmowania działań promocyjnych, PR, konferencji oraz działań eventowych. To także punkt wyjścia do dalszego rozwoju infrastruktury zmierzającej do popularyzacji pojazdów elektrycznych, w tym rowerów elektrycznych i transportu publicznego w kierunku rozwoju ekoturystyki i poznawania atrakcji regionu.
 
plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno