Wałbrzych rekordowo zagrał z WOŚP

Wałbrzych pobił zeszłoroczny rekord środków zebranych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według obliczeń z poniedziałkowego poranka na koncie naszego sztabu znajdowało się ponad 171 tys. zł.

Główni muzycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to przede wszystkim wolontariusze którzy od rana do późnych godzin wieczornych przemierzali ulice i zbierali datki do puszek. Co ich motywowało najbardziej?
 
- Może my kiedyś będziemy potrzebować tej pomocy. Warto pomagać by mieć jeszcze większe serce - mówi Iza, która kwestowała razem z Zuzią i Michaliną.
 
- Dominik od dzieciństwa był bardzo chory i długo jeździliśmy po różnych szpitalach i przychodniach i wszędzie spotykaliśmy sprzęt, który jest darem wszystkich ludzi, uczestniczących w WOŚP. W ten sposób chcieliśmy zrekompensować to, co otrzymaliśmy. Dobro zawsze w jakiś sposób do człowieka wraca - mówi Waldemar, który kwestował z Dominikiem.
 
- My mamy to we krwi jako strażacy bo pomagamy od zawsze. W tym dniu każdy może pomóc, dać coś od siebie dla innego człowieka - mówi Tomasz Kwiatkowski, prezes Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP  Wałbrzych.
 
 
Najbardziej wytrwali wolontariusze potrafili przynieść do sztabu bardzo ciężkie puszki. Nam udało się porozmawiać z wolontariuszkami, które zebrały jedną z największych kwot. W której dzielnicy wałbrzyszanie byli tak hojni?
 
- Kwestowałyśmy w okolicy parku i ulicy Świdnickiej. Nasza kwesta poszła bardzo dobrze bo na tę chwilę mamy podobno najlepszy wynik. Zebrałyśmy ponad 2400 złotych. Zajęło nam to kilka godzin ale jesteśmy szczęśliwe - mówi Iza.
 
 
W szeregach wolontariuszy tradycyjnie znalazł się również Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, którego można było spotkać na ulicach Podzamcza i Piaskowej Góry.
 
- Jak zwykle serca są wielkie i gorące. Zbieramy na rekord a przede wszystkim dla najmłodszych potrzebujących w całej Polsce. Od 28 lat dzielimy się dobrem i wspieramy tych, którzy mają takie same serca jak my, tylko czasami wymagają naszej pomocy - mówił podczas kwesty Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Serce wałbrzyskiego Finału biło w Starej Kopalni. Tu od południa zbierana była krew oraz organizowano wiele atrakcji dla odwiedzających.
 
- Utworzyliśmy dla dzieci strefę gier i zabaw, były również strefy zdrowia i urody a dla śmiałków strefa extreme. Zbieraliśmy również krew bo tej nigdy nie jest za dużo i dlatego co roku w Starej Kopalni pojawia się Mobilny Punkt Poboru Krwi - mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz. 
 
Dzięki 32 krwiodawcom udało się zebrać prawie 14,5 litra krwi. Wieczór zamykała część koncertowa z udziałem finalistów plebiscytu Wałbrzych Ma Talent, Mai Karteczki projektu Miejskie Granie i gwiazda wieczoru Bovska. Część muzyczną urozmaicały licytacje przy czym tylko z trzech największych udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych.
 
- Absolutny rekord Wałbrzycha, złote serduszko, które po raz 15 podarował nam Grzegorz Śmigiel sprzedaliśmy za 7100 zł. Szczęście przyniosło nam w tym roku nagromadzenie "piątek" bo próba złota wynosiła 585 a zaczynaliśmy licytować od 500 zł. Osoba która je wylicytowała ma ich już pięć w kolekcji. Za 5500 zł sprzedaliśmy felgi podarowane przez Ronal z wygrawerowanym podpisem Krzysztofa Hołowczyca. Kolejna spora kwota to 1500 zł, którą udało się uzyskać za przepiękną lalkę wykonaną w pracowni Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu - wymienia Jarosław Buzarewicz.
 
 
Niektóre licytacje nadal trwają więc wciąż jest okazja by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szczegóły znajdziecie poniżej:
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno