Finał WOŚP w Głuszycy - jest rekord!

Głuszycki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28 finału zebrał rekordową kwotę 15 043,5 zł! 

Po raz pierwszy finał WOŚP-u zorganizował głuszycki ośrodek Geramus, którego załoga, jak i podopieczni spisali się na medal. O godz. 15.30 w sali widowiskowej CK-MBP w Głuszycy zabrzmiał znany wszystkim hymn WOŚP-u zagrany przez Głuszycką Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. 
 
Wszyscy zebrani upamiętnili minutą ciszy tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Po pełnym energii koncercie głuszyckiej orkiestry zaczęły się pierwsze licytacje. Hojność i otwartość serc głuszyckiej publiczności przeszła najśmielsze oczekiwania.
 
Wszystkie wylicytowane przedmioty zasiliły w znaczący sposób puszkę Fundacji. Zacięta licytacja toczyła się o m.in. o kupon na lot balonem i ostatecznie zakończyła się na kwocie 1 500 zł. 
Koncert zespołu Paranoja Hotel, który zagrał swoje autorskie kawałki, jak i znane rockowo-bluesowe covery, wprawił wszystkich w radosny nastrój.
 
 
Wiele chwil wzruszenia dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności występy tańczących dzieci przygotowanych przez Panią choreograf Jadwigę Schwebs. Motylki, Pirueciki i Gwiazduchy pokazały klasę! Swoje talenty zaprezentowali także Bartek Makułowicz, Ola Harasimowicz (dwukrotnie!), Maja Sibirska, Martyna Pokorska, Magda Jelewska, Maria Kuźma, Marcelina Popik, Iga Smusz, Nikola Smusz - młodzi uczestnicy zajęć nauki gry na gitarze prowadzonych przez Marcina Zalesia oraz zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Koncert i licytacje poprowadzili Sabina Jelewska i Artur Gołda. 
 
Środki zebrane podczas 28 finału WOŚP zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji z takich dziedzin medycyny jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno