Pijany rowerzysta był poszukiwany

Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ale to nie jedyne co rowerzysta miał na sumieniu, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się ze mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie patrolując rejon miasta zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego sposób jazdy sugerował, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało rowerem jechał 42-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Policjanci wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
 
W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem 42-latka funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. W tej sytuacji zatrzymali 42-latka w policyjnym areszcie, skąd przewieziony został do zakładu karnego, ale wcześniej za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym. 
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno