Razem dla stadionu na Nowym Mieście

Trzy wałbrzyskie kluby sportowe porozumiały się z gminą Wałbrzych i wspólnie będą zabiegać o rewitalizację stadionu na Nowym Mieście.

Wielu starszych kibiców wspomina legendarny wałbrzyski obiekt z łezką w oku. To prawdopodobnie jeden z piękniej położonych stadionów w Polsce ale z bliska widać, że lata świetności ma dawno za sobą. Od wielu lat gmina Wałbrzych stara się zdobyć fundusze na jego remont i jest spora szansa, że to właśnie w tym roku rozpocznie się długo oczekiwana rewitalizacja.
 
- Kilka lat temu przygotowaliśmy projekt i on jest ciągle aktualny. Rozkładamy go na etapy bo zakres prac i spodziewanych wydatków jest tak duży, że musimy go racjonalizować. Tym porozumieniem pokazujemy naszą determinację i będziemy przywracać temu miejscu należną rolę w sporcie wałbrzyskim - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Remont nie miałby sensu, gdyby nie było komu użytkować w przyszłości tego stadionu. Stąd deklaracja trzech wałbrzyskich klubów, które zamierzają tu trenować i rozgrywać swoje mecze.
 
- Pomysł jest taki by wskrzesić w końcu były stadion Górnika Wałbrzych. Do dziś zrealizowano wiele małych inwestycji jak wymiana bramek, ogrodzenie i mini trybuny. To pozwalało przynajmniej jakoś egzystować. Obecnie potrzebna jest nowa murawa. Nikt sam spośród podmiotów, które podpisały dzisiejsze porozumienie nie byłby w stanie tego udźwignąć - twierdzi Sebastian Raciniewski, prezes KS Górnik Nowe Miasto.
 
 
Zakres niezbędnych inwestycji jest bardzo duży, dlatego kluby porozumiały się i wspólnie organizować będą społeczną zbiórkę na wkład własny do przyszłych projektów rewitalizacyjnych.
 
- My się dzisiaj jednoczymy by zrobić początkowy etap, żeby stworzyć lepszą płytę, którą będzie można nawadniać, aby obiekt był oświetlony i monitorowany. Mam wrażenie, że to dobry sygnał by zacząć zbierać wspólnie na wkład własny by aplikować potem o środki - mówi prezes Górnika Wałbrzych Czesław Grzesiak.
 
 
- Zobligowaliśmy się do utworzenia zbiórki na portalu zrzutka.pl. Po to włączyliśmy się w to porozumienie, by stworzyć miejsce do trenowania dla naszych najmłodszych kadr, czyli minis i juniorów. To jest przyszłość. Wszyscy trenerzy zgodnie mówią, że młodsze kadry muszą być szkolone aby było lepiej - dodaje Damian Ziętkowski, rzecznik klubu Miners Krause Wałbrzych.
 
 
Aby przekazać datek na rzecz odbudowy stadionu na Nowym Mieście kliknij TUTAJ
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno