Nie dały się nabrać

Wygląda na to, że akcje informacyjne zaczynają przynosić pozytywne skutki. Trzy starsze kobiety nie dały się nabrać przestępcom działającym metodą "na wnuczka".

W miniony czwartek w domach trzech mieszkanek powiatu wałbrzyskiego, w wieku od 68 do 88-lat, rozległy się telefony. Dzwoniąca kobieta podczas rozmowy telefonicznej podając się za synową opowiadała dramatyczną historię – w jednym wypadku syn, w drugim mąż, a w trzecim wnuczka jest sprawcą wypadku drogowego. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, musi opłacić adwokata lub wpłacić kaucję. Wszystkie Panie wykazały się czujnością, nie dały się oszukać i o zdarzeniu natychmiast powiadomiły Policję.
 
Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno