Zostań dawcą szpiku

Po raz kolejny w Wałbrzychu i wielu innych miastach fundacja DKMS będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Akcję w naszym mieście zaplanowano na 25 i 26 stycznia w Galerii Victoria.

Akcja Rejestracja polega na przeprowadzeniu przez wolontariusza z każdym z potencjalnych Dawców wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza rejestracyjnego oraz pobieraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.  Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg.
 
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od DAWCY NIESPOKREWNIONEGO. Jednak co piąty polski Pacjent nie może znaleźć swojego DAWCY, dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączyły nowe osoby, gotowe do podzielenia się cząstką siebie. Jeśli dziś przyłączysz się do walki z nowotworami krwi, za kilka miesięcy może okazać się, że dzięki Tobie ktoś otrzyma szansę na życie.
 
Wiele akcji DKMS ma swoich "bohaterów" czyli konkretne osoby dla których poszukiwany jest dawca. Oczywiście osoby, które się zarejestrują ale nie zostaną dopasowane do "bohatera" pozostają w bazie danych i mogą uratować życie innemu choremu. "Bohaterką" najbliższej akcji będzie mama pani Katarzyny. Rejestracja prowadzona będzie w dniach 25 i 26 stycznia w Jeleniej Górze, Bolkowie, Legnicy i Wałbrzychu (Galeria Victoria).
 
Oto apel opublikowany w imieniu chorej:
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno