Menu

Zimowe atrakcje w Starej Kopalni

Wprawdzie dzieciaki z Dolnego Śląska zimowy wypoczynek rozpoczną jako ostatni dopiero w lutym ale oferta Starej Kopalni podczas ferii skierowana jest zarówno do przyjezdnych jak i wszystkich szukających weekendowych rozrywek.

Zimowe atrakcje w Starej Kopalni
Wałbrzyska instytucja już po raz kolejny organizuje zajęcia w trakcie ferii zimowych dla gości ze wszystkich województw - oferta obowiązuje od 13 stycznia do 23 lutego.
 
W trakcie ferii Stara Kopalnia zaprasza na Rodzinne Niedziele. W ofercie znalazły się zajęcia edukacyjne Szychta Fuksów czyli pierwsza zmiana młodych górników. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak wyglądał dzień pracy górnika, spróbują swoich sił przy lekkich pracach górniczych oraz poznają kopalniane legendy. Oprócz zajęć na rodziców i dzieci czekają także warsztaty zdobnicze oraz lepienie w glinie w Centrum Ceramiki Unikatowej.
 
Plan Rodzinnych Niedziel wygląda następująco:
19.01.2020 r. - Szychta Fuksów
26.01.2020 r. - Lepienie w glinie 
2.02. i 16.02.2020 r. - Szychta Fuksów
9.02 i 23.02.2020 r. - Warsztaty zdobnicze
Ilość miejsc ograniczona, bilety dostępne online na stronie www.starakopalnia.pl
 
Od poniedziałku do piątku grupy zorganizowane mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć edukacyjnych. W ofercie znalazły się m.in. górnicze prace, podczas których dzieci dowiedzą się jak wyglądała praca górnika oraz gry terenowe odbywające się na terenie całego obiektu. Do wyboru są również warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej gdzie uczestnicy będą mogli lepić w glinie lub malować na szkle. Istnieje także opcja zwiedzania Starej Kopalni z przewodnikiem - byłym górnikiem.
 
 
Zajęcia odbywają się w tygodniu, w godzinach 9.00-16.00. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Dodatkową atrakcją w trakcie ferii (8-23.02.2020 r.) będzie niesamowita wystawa pająków i skorpionów, która będzie się składać z 35 żywych okazów. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce, a opiekun wystawy odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków. Wydarzenie jest biletowane, zakup biletów jest możliwy bezpośrednio przy wejściu na ekspozycję.
 
W czasie ferii Stara Kopalnia zaprasza na Nocne Zwiedzanie połączone z biesiadą górniczą, które odbędzie się aż trzykrotnie: 25 stycznia, 8 lutego oraz 14 lutego (wersja walentynkowa). Oferta ta skierowana jest do osób powyżej szesnastego roku życia, a bilety na wydarzenie są dostępne online. 
 
Standardowe zwiedzanie Starej Kopalni z przewodnikiem jest możliwe codziennie w godzinach 10.00 - 18.00. Bilety są dostępne online lub bezpośrednio w kasie obiektu. Świetną opcją jest także bilet Explore, który obejmuje cztery wałbrzyskie atrakcje: Starą Kopalnię, Zamek Książ, Palmiarnię  i Muzeum Porcelany. Ważny jest przez rok i można go zakupić w każdym z wyżej wymienionych miejsc.
 
Ponadto w przestrzeniach Starej Kopalni odbywają się koncerty i wystawy artystyczne. W okresie ferii odbędą się koncerty takich artystów jak Daria Zawiałow i duetu Karaś/Rogucki, jak również jest dostępna wystawa Tomasza Domańskiego „Pomniki czasu”, a 21 lutego odbędzie się wernisaż wystawy Marcina Ryczka „Harmony”.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Dwa oblicza (19 stycznia 2020 12:20)
Ale bzdura,dzieci dowiedzą się jak wygląda praca górnika.Kogo to obchodżi w Wałbrzychu jak kopalni i wyngla nima.A może jak wygląda praca poławiacza pereł ,bo tego też w Wałbrzychu nima.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Stara Kopalnia  |   ferie  |   zima  |   atrakcje  |   turystyka  |   czas wolny  |   weekend  |  

Atrakcje 31. Finału WOŚP w Wałbrzychu

Usuwają nawisy śnieżne z dachów

Piętnaście kolizji w jeden weekend

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij