Turystów w Książu przybywa (INFOGRAFIKA)

Rok temu Zamek Ksiaż chwailł się imponującą liczbą pół miliona turystów, którzy odwiedzili nasz zabytek w 2018 roku. Jak dowiadujemy się z najnowszych danych w samym zamku zanotowano 27% wzrostu liczby gości.

Wraz z Zamkiem Książ wzrost liczby turystów zanotowała również Palmiarnia. Wprawdzie przyrost jest nieco mniejszy (12%) ale przypominamy, że dopiero pod koniec roku zakończył się trwający wiele miesięcy remont i wprowadziły się lemury. Teraz przygotowywane są różnego rodzaju zajęcia i atrakcje, które z pewnościa wpłyną na zwiększony ruch turystyczny.

 

Z opublikowanych danych wynika również, że w ubiegłym roku Zamek Ksiaż mocno postawił na przyciągnięcie najmłodszych. Latem odnotowano 238% wzrost liczby dzieci uczestniczących w atrakcjach przygotowanych na terenie zamku. Najniższy wzrost odnotowano jesienią ale wskaźnik 80% również można uznać za bardzo dobry.

 

Najwięcej turystów przyjechało do nas z Europy (aż 77%), choć trudno się spodziewać by było inaczej. Ciekawe jest natomiast to, że co szósty turysta pochodził z Azji. Warto też wspomnieć, że odnotowano gości zarówno z obu Ameryk jak i z Australii.

 

 

plr

foto: P.Tokarski / użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno