Toyota zwiększy zatrudnienie

500 osób ma znaleźć zatrudnienie w wałbrzyskiej fabryce Toyoty do 2022 roku. Ma to związek z rozbudową zakładu. Nowy i pierwszy polski prezes TMMP, Dariusz Mikołajczak opowiedział o swojej drodze na szczyt i planach fabryki. 

Podczas spotkania z nowych prezesem zaprezentowano też halę, na której produkuje się elektryczne przekładnie hybrydowe. 

 

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach pozyskały w ostatnim czasie aż sześć projektów związanych z technologią hybrydową o łącznej wartości ponad 2 miliardy złotych. Trzy z nich dotyczą przyszłych planów fabryki Toyoty w Wałbrzychu. W 2021 zakład uruchomi dwie linie elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT) a rok później silnika o pojemności 1,5 litra tworzących razem elektryczny zespół hybrydowy. Napęd ten będzie montowany między innymi w nowej generacji Toyoty Yaris

 

- Zawsze starałem się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafię. Licząc na to, że to zostanie docenione. Zaczynałem pracę w Toyocie 20 lat temu od pozycji managera produkcji, gdzie bezpośrednio zarządzałem produkcją. Potem wspinałem się po szczeblach kariery, poprzez pozycję general managera, wiceprezesa i w końcu prezesa. Myślę, że swoją pracą i tym, co osiągnąłem – udowodniłem, że jestem dobrym kandydatem i przez te wszystkie lata pokazałem, że jestem s tanie zarządzać tak dużą firmą. - mówi prezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Dariusz Mikołajczak.
 
 
Plany na 2020 rok to uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego technologii hybrydowej, rozbudowa hali odlewni i silników, a także wprowadzenie 3 zmiany we wszystkich obszarach produkcyjnych w Jelczu-Laskowicach. 
 
- Mamy cztery nowe projekty do uruchomienia. Oczywiście nie możemy się tylko na nich koncentrować. Mamy obecną produkcję, nowych produktów, które uruchomiliśmy niedawno, ale również które produkujemy od wielu lat. Chcemy cały czas poprawiać nasze wyniki, zgodnie z duchem Toyoty- ciągłego doskonalenia. O tym nie możemy zapominać. Ważna jest też inwestycja w przyszłość i uruchomienie nowych projektów. Rynek europejski się zmienia – bardzo dobrze się sprzedają hybrydy. Tym samym jesteśmy idealnie w czasie. Mówię o uruchomieniu silnika 1,5 litra w Jelczu-Laskowicach (w kwietniu tego roku), następnie dwie elektryczne przekładnie hybrydowe, które będą współpracowały z tym silnikiem (produkcja rozpocznie się w przyszłym roku.) Początek 2022 roku to jest silnik 1,5 litra produkowany w Wałbrzychu. - mówi prezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Dariusz Mikołajczak.
 
 
Toyota wciąż poszukuje nowych pracowników. Wymagania to wykształcenie minimum zawodowe, zdolności manualne, chęć rozwoju i w przypadku logistyki wewnętrznej – uprawnienia na wózki widłowe. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno