Ponad 20 tysięcy dla

Dużym sukcesem organizacyjnym zakończył się zapowiadany na naszych łamach charytatywyny turniej dla "Zombiego", czyli walczącego z rakiem żołądka kibica Górnika Wałbrzych. Na starcie imprezy w Hali Wałbrzyskich Mistrzów stanęły 24 zaprzyjaźnione zespoły, a łączny dochód z zawodów to ponad 20 tysięcy, które zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Tomka.

Miało być na bogato i było na bogato, gdyż dzięki zaangażowaniu dużej grupy osób udało się zebrać niemal 21 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie "Zombiego". Na kwotę końcową złożyły się między innymi zbiórka pieniędzy wśród kibiców, ale również liczne licytacje. Dość powiedzieć, iż koszulka Kuby Błaszczykowskiego "poszła" za 1100 złotych, świdniczanina, a obecnie zawodnika Cracovii - Janusza Gola za 700 złotych, a koszulka Górnika z barażów z Polonią Warszawa została wylicytowana za 900 złotych.

 

Ogromnie cieszą zebrane środki, ale również wspaniały odzew byłych i obecnych zawodników Górnika oraz fanów naszego zespołu. W myśl zasady, że piłka nożna łączy, a nie dzieli, na parkiecie Hali Wałbrzyskich Mistrzów mogliśmy zobaczyć w akcji również przedstawicieli KP Podgórza, Czarnych, Sudetów Dziećmorowice, Olimpii Kamienna Góra, ale również pięściarzy Leone Imperium Boxing Wałbrzych.

 

Po wielogodzinnych piłkarskich zmaganiach poznaliśmy najlepszy zespół turnieju dla Tomka. Został nim Zombi Team w składzie: Sebastian Kubiak, Rafał Lewandowski, Kamila Mieszawska, Daniel Zinke, Michał Bartkowiak, Marcin Morawski, Michał Oświęcimka, Tomasz Wepa oraz Adrian Moszyk. Kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zajęły ponadto: Górnik 2 Wałbrzych, Biały Kamień oraz Wałbrzyski Kocioł. Najlepszym strzelcem z dorobkiem 8 goli został Adrian Mrowiec z Górnika 2 Wałbrzych, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Sebastiana Kubiaka z Zombi Team, na co dzień golkipera B-klasowego Podgórza Wałbrzych.

 

 

tekst i fot. (ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno