Menu

I liga koszykarzy: Górnik Trans.eu - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 90:86 (FOTO)

Kolejny szczęśliwy horror w wykonaniu koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych. Po bardzo zaciętym meczu biało-niebiescy pokonali w środowy wieczór Zetkama Doral Nysę Kłodzko 90:86.

Do przerwy środowego spotkania nic nie zapowiadało emocjonującej i nerwowej końcówki. Gospodarze dobrze weszli w mecz szybko odjeżdżając z wynikiem, a w efekcie prowadząc w połowie drugiej kwarty różnicą niemal 20 punktów (44:25). Im bliżej było jednak przerwy, tym skuteczność ataków Górników wyraźnie spadała, co musiało się przełożyć na wynik potyczki. Po 20 minutach było 51:39 dla wałbrzyszan.

Po zmianie stron obserwowaliśmy dość chaotyczne akcje biało-niebieskich, których nie ominął syndrom trzeciej kwarty. W 22 minucie wygrywaliśmy zaledwie 51:48, ale po słabszym okresie zdołaliśmy złapać drugi oddech - w połowie ćwiartki było 61:50 dla ekipy trenera Łukasza Grudniewskiego. W kolejnych fragmentach trzeciej kwarty cały czas utrzymywaliśmy dość bezpieczną przewagę, która po 30 minutach wynosiła 14 "oczek" (73:59). Prawdziwe emocje były jednak dopiero przed nami. Mimo bowiem świetnej postawy Damiana Pielocha, a przede wszystkim koncertu w wykonaniu Grzegorza Kulki, w ostatniej odsłonie ambitni kłodczanie sukcesywnie zmniejszali straty do gospodarzy. W 34 minucie Nysa przegrywała 72:76, aby kilkanaście sekund później dojść Górników na zaledwie 2 punkty (76:78). Wyrównana i zacięta walka trwała do ostatniej syreny spotkania. Dość powiedzieć, iż w końcowych sekundach, przy stanie 89:86, do remisu mógł doprowadzić Karol Kutta, ale na nasze szczęście jego rzut z dystansu nie doszedł celu i w rezultacie derbowa wygrana, a zarazem trzynaste ligowe zwycięstwo wałbrzyszan stało się faktem.

Szczęśliwi ci, którzy zaparkowali
Na koniec kilka smutnych spostrzeżeń. W porównaniu z poprzednimi meczami Górnika Trans.eu na trybunach hali Aqua-Zdrój zasiadło wyraźnie mniej kibiców. Być może za nieco mniejszą frekwencję odpowiada środek tygodnia, ale niewykluczone, że powód jest całkiem inny. Jakież było bowiem zdziwienie zmotoryzowanych kibiców, którzy zastali pozamykane na klucz (!) wjazdy na zlokalizowane w dalszej części kompleksu parkingi. Dla kogo wystarczyło miejsca tuż przy basenie oraz wzdłuż ulicy Ratuszowej, dla tego wystarczyło, ale na pewno spora liczba fanów rozczarowana brakiem możliwości zaparkowania pojazdu odeszła, a konkretnie odjechała z kwitkiem, za co odpowiada właściciel obiektu, czyli spółka Aqua-Zdrój.

I liga koszykarzy
XIX kolejka
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 90:86 (33:21, 18:18, 22:20, 17:27)
Górnik Trans.eu: Grzegorz Kulka 26 (3x3), Damian Pieloch 20 (4), Damian Cechniak 10, Maciej Koperski 9 (1), Karol Kamiński 8 (1), Kamil Zywert 7, Krzysztof Jakóbczyk 5 (1), Rafał Glapiński 3 (1), Damian Durski 2, Bartłomiej Ratajczak. Trener: Łukasz Grudniewski