Zatańczyli Poloneza w Rynku

Po raz siódmy maturzyści zatańczyli Poloneza w wałbrzyskim rynku. Taniec stał się już tradycją i jak co  roku wziął w nim udział prezydent, Roman Szełemej.

Poloneza zatańczyli uczniowie szkół średnich z całego miasta. 
 
Polonez to reprezentacyjny polski  taniec narodowy. Tradycją jest jego tańczenie na studniówce. Na dworach królów polskich Polonez stanowił element ceremoniału dworskiego, będąc paradą szlachty przed monarchą. Tańczony był na rozpoczęcie balów , również obecnie inauguruje niektóre imprezy, dla podkreślenia ich uroczystego charakteru  
 
- Polonez jest już trwale wpisany w ten czas styczniowy. Chciałem powiedzieć zimowy, ale jaka to zima? Czas przede wszystkim przedmaturalny. Bardzo przeżywamy te chwile obecności maturzystów tutaj na wałbrzyskim Rynku. Chcielibyśmy, a by był pełen tylu młodych, wspaniałych wałbrzyszan każdego dnia. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Prezydent nawiązując do pogody, przypomniał maturzystom o odpowiedzialności za klimat. 
 
- To co dla was i dla mnie jest wyzwaniem – to, to że jest 23 stycznia a jesteśmy w blasku słońca i mamy poczucie, że właściwie jest wiosna. Wasze pokolenie będzie musiało się zmierzyć z wyzwaniem klimatycznym, katastrofą. Chciałbym, byście postrzegali jaki jest świat, przyroda, klimat i przyjęli, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno