Menu

II liga siatkarek: MKS Chełmiec Wodociągi - Sokół Radzionków 0:3 (FOTO)

Niewiele argumentów miały siatkarki Chełmca Wodociągów w konfrontacji z wyżej notowanym sąsiadem w tabeli. Po dość jednostronnym meczu wałbrzyszanki przegrały z Sokołem Radzionków 0:3 ponosząc pierwszy w tym roku porażkę.

Pojedynek w Hali Wałbrzyskich Mistrzów rozpoczął się od smutnej uroczystości, bo minuty ciszy poświęconej ojcu trenera Marka Olczyka, a zarazem dziadkowi Karoliny Olczyk, który odszedł w piątek.

Sam mecz miał, jak wspomnieliśmy, dość jednostronny, już od pierwszych akcji przebieg. Co prawda po początkowej, wyraźnej przewadze Sokoła, ambitna pogoń gospodyń przełożyła się na remis po 15, jednak w kolejnych fragmentach uwidoczniła się ponownie dominacja rywalek (15:19), które wygrały pierwszego seta do 22.

Druga odsłona miała znacznie bardziej wyrównany przebieg. Po niezłym początku beniaminek II ligi prowadził 9:5, gdy o czas poprosił szkoleniowiec gości i w rezultacie po chwili siatkarki z Radzionkowa wygrywały 10:9. W kolejnych minutach byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji, z lekkim jednak nastawieniem na przeciwnika. Niestety, im bliżej było końca partii, tym przewaga wyżej sklasyfikowanego górnośląskiego zespołu rosła. Ostatecznie Sokół zwyciężył 25:20 i był coraz bliżej 3 punktów.

Trzecia i ostatnia część trwała zaledwie 18 minut. Nasze panie nie miały żadnych argumentów, aby przeciwstawić się rywalowi, który w tej partii dzieli i rządził na parkiecie Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Efekt - wygrana do 16, a w całym spotkaniu zasłużone zwycięstwo Sokoła Radzionków w składzie z najlepszą zawodniczką dzisiejszego meczu, Weroniką Zawadzką.

II liga siatkarek
XIV kolejka
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - MKS Sokół Radzionków 0:3 (22:25, 20:25, 16:25)
MKS Chełmiec Wodociągi (skład podstawowy): Natalia Gezella, Aleksandra Druciak, Julia Rzeczycka, Paulina Sobolewska, Karolina Olczyk, Aleksandra Małodobra, Katarzyna Bojko (libero)