Pomóż nazwać nową maskotkę Straży Miejskiej w Świdnicy

Świdnicka Straż Miejska ogłasza konkurs na imię dla swojej maskotki. Strażacy doczekali się własnego pluszowego wsparcia w postaci strażnika szopa w pełnym umundurowaniu. Jedyne czego brakuje, to imienia dla nowej maskotki jednostki.

Procyon lotor”, czyli pochodzący z Ameryki Północnej szop pracz, to niezwykle inteligentny gatunek średnich rozmiarów ssaka z rodziny szopowatych, zazwyczaj aktywny w nocy stał się nową maskotką świdnickiej Straży Miejskiej. Pluszaki zostały zakupione przez miasto w ramach działań przewidzianych w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 r.
 
W sumie do miejskiej formacji porządkowej trafiło 100 takich maskotek, które zostały przekazane przez Prezydent Miasta Świdnica, Beatę Moskal-Słaniewską. Będą one wykorzystywane w trakcie realizacji działań profilaktyczno-edukacyjnych, prowadzonych przez Straż Miejską w Świdnicy w publicznych szkołach podstawowych oraz w czasie interwencji z udziałem dzieci. 
 
 
- Nasz nowy pomocnik będzie nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy straży miejskiej w ich codziennej pracy. Aby mógł w pełni spełniać swoją rolę musi mieć jakieś imię. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w nazwaniu szopa pracza. Czekamy na Państwa zgłoszenia. Wybierzemy najciekawsze 3 nazwy, które później poddamy internetowemu głosowaniu na profilu miasta na Facebooku „Świdnica Rynek z tradycjami”. Zwycięski pomysł oczywiście nagrodzimy – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.
 
Swoje pomysły oraz propozycje można składać do 31 stycznia, bezpośrednio u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej w Świdnicy przy ul. Dworcowej 2-8, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem strazmiejska@sm.swidnica.pl. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno