Blisko otwarcia wielkiego akwarium w Zagórzu Śl.

Zapowiadana od dawna nowa atrakcja turystyczna w Zagórzu Śl. choć jest już w pełni ukończona jeszcze nie została otwarta. Jak zapewnia wójt gminy Walim już wkrótce turyści będą mogli korzystać z Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego i podziwiać w środku ogromne akwarium.

Wszystkie prace budowlane zakończyły się wiele tygodni temu. Największa atrakcja w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, czyli wielkie akwarium działa ale nie mogą go jeszcze zobaczyć turyści bo przedłużają się procedury związane z uzykaniem pozwolenia na użytkowanie.
 
- To skomplikowana sprawa dotycząca relacji między inwestorem, wykonawcą i stronami trzecimi ale mogę powiedzieć, że lada dzień uruchomimy to miejsce i pokażemy wszystkim jak to wygląda - zapewnia wójt gminy Walim Adam Hausman.
 
Docelowo będzie to miejsce, z którego turyści powinni rozpocząć odkrywanie atrakcji gminy Walim.
 
- Po pierwsze jest tam akwarium z 40 tysiącami litrów wody i pokazujemy biotop jeziora. Te ryby już tam żyją i mieszkają z nami od przeszło pół roku. Będzie tam ciekawa oferta edukacyjna związana z wodą. Pokażemy ile woda kosztuje, jak trudno ją pozyskać. Będzie to też miejsce, z którego turyści wyruszać będą w góry. Jest tam dość duży parking, na którym lada dzień otworzymy stację ładowania pojazdów elektrycznych a w pobliżu kolejne atrakcje jak kładka czy Zamek Grodno - wymienia Adam Hausman.
 
Tymczasem wójt Hausman zaprasza do korzystania z zimowych atrakcji gminy Walim. Wyciągi w Rzeczce działają a stoki narciarskie są dośnieżane więc panują tam dogodne warunki do jazdy na nartach. Kamerki z przekazem na żywo ze stoków znajdziecie TUTAJ.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno