Menu

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: pewny awans PWSZ Wałbrzych

Sześć wygranych i zaledwie jedna porażka. To bilans piłkarek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Wałbrzycha w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, których stawką był awans do kolejnej, finałowej odsłony zawodów. Decydujący o medalach MP turniej rozegrany zostanie w drugiej połowie lutego w Poznaniu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: pewny awans PWSZ Wałbrzych
Tuż przed wyjazdem do Krakowa, który w miniony weekend gościł uczestników jednego z dwóch turniejów półfinałowych (drugi odbędzie się za 2 tygodnie w Warszawie), trener Kamil Jasiński przyznał, iż jest niemal pewien awansu do finałowej odsłony zmagań w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, choć z drugiej strony nie ukrywał, iż wywalczenie miejsca w najlepszej "czwórce" będzie niezwykle trudne. Jak się okazało, wałbrzyszanki z nawiązką wypełniły zakładany przed wyjazdem plan, gdyż nie tylko że gładko uzyskały przepustki do lutowych finałów w Poznaniu, to ze wspomnianym powyżej, świetnym bilansem zajęły 3. lokatę w imprezie. Jedyną porażkę reprezentacja PWSZ Wałbrzych poniosła w półfinale zawodów, w którym przegrała z UEK Kraków 0:2. Na szczęście w spotkaniu o miejsce na najniższym stopniu podium Klaudia Fabova i spółka rozgromiły PWSZ Tarnów 7:2 i w rezultacie w świetnych nastrojach powróciły do domu. Co więcej, najlepszą bramkarkę turnieju wybrano naszą Jagodę Sapor.
 
Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu
Wyniki PWSZ Wałbrzych
Eliminacje:
PWSZ Wałbrzych - UJK Kielce 8:1
Bramki dla Wałbrzycha: Ewa Cieśla 4, Klaudia Fabova 2, Anita Turkiewicz 2
 
PWSZ Wałbrzych - UM Lublin 7:0
Bramki: Marcjanna Zawadzka 4, Jagoda Szewczyk 2, Monika Kędzierska
 
PWSZ Wałbrzych - PL Lublin 9:0
Bramki: Anita Turkiewicz 3, Jagoda Szewczuk, Marcjanna Zawadzka, Karolina Ostrowska, Monika Kędzierska, Ewa Cieśla, Oliwia Rapacka
 
II runda
PWSZ Wałbrzych - UJD Częstochowa 6:0
 
 
Bramki: Marcjanna Zawadzka 2, Klaudia Fabova, Karolina Ostrowska, Julita Głąb, Monika Kędzierska
 
PWSZ Wałbrzych - UJ Kraków 1:0
Bramka: Oliwia Rapacka
 
Półfinał:
PWSZ Wałbrzych - UEK Kraków 0:2
 
Mecz o 3. miejsce:
PWSZ Wałbrzych - PWSZ Tarnów 7:2
Bramki dla Wałbrzycha: Oliwia Rapacka 2, Klaudia Fabova, Monika Kędzierska, Karolina Ostrowska, Jagoda Szewczuk, Anita Turkiewicz
 
PWSZ Wałbrzych: Jagoda Sapor, Jagoda Szewczuk, Marcjanna Zawadzka, Anita Bosak, Anita Turkiewicz, Monika Kędzierska, Ewa Cieśla, Oliwia Rapacka, Julita Głąb, Klaudia Fabova, Karolina Ostrowska. Trener: Kamil Jasiński
 
(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Biedaszyb (29 stycznia 2020 3:44)
Hej dziewczyny w górę biusty bo nadchodzi dzień rozpusty
Biedaszyb (29 stycznia 2020 3:44)
Hej dziewczyny w górę biusty bo nadchodzi dzień rozpusty
Biedaszyb (29 stycznia 2020 3:44)
Hej dziewczyny w górę biusty bo nadchodzi dzień rozpusty

Dodaj komentarz

Ekstraliga kobiet: w oczekiwaniu na ostateczną decyzję

Awans reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

Ekstraliga kobiet: kwarantanna akademiczek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij