Uczniowie zwiedzili fabrykę NSK
Ósmoklasiści ze szkoły podstawowej w Walimiu  wspólnie z rówieśnikami z Jugowic odwiedzili w Wałbrzychu fabrykę NSK. Podczas trzech godzin pobytu w japońskim koncernie uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy na poszczególnych działach produkujących oraz magazynujących produkty. 
Uczniowie mogli obserwować pracę maszyn wytwarzających podzespoły, poznać bogatą historię firmy oraz zaznajomić się co kryje się pod jej marką. Firma jest potentatem światowym w produkcji łożysk, posiada kilkadziesiąt fabryk na całym świecie,.
 
Wałbrzyski zakład specjalizuje się w wytwarzaniu układów kierowniczych do samochodów takich marek jak Nissan, Fiat, Renault i wielu innych. Wrażenia i spostrzeżenia uczniów były bardzo pozytywne, dla większości była to pierwsza taka wizyta w tak dużej fabryce, jaką jest bez wątpienia NSK. 
 
 
Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem.  Dostarczyła wiedzy na temat kilku zwodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno