Ruszył proces burmistrza Boguszowa Jacka C.
Przed świdnickim Sądem Okręgowy ruszył proces burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C., oskarżonego między innymi o przyjęcie łapówki i działanie na szkodę gminy. Na ławie oskarżonych zasiadło też  osiem osób oskarżonych o korupcje wyborczą, w tym radna Rady Miasta  Boguszowa, Urszula M. 

 
 
Prokurator odczytał zarzuty, Jacek C. jest oskarżony o  przyjęcie łapówki,  działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce  (wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach - 4 mln. zł.) powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęcie się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową . 

Zarzut przyjęcia łapówki dotyczy przedlużenia terminu oddania inwestycji w Boguszowie  Gorcach, druga wcześniejszego oddania prawa jazdy, gdy Jacek C. był starostą Powiatu Wałbrzyskiego. 


 
Aktem oskarżenia objętych jest także innych osiem osób, w tym radna Rady Miasta  Boguszów-Gorce, Urszula M. której zarzuca się kupowanie za alkohol głosów podczas wyborów samorządowych w 2018 roku oraz za nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań. Siedem osób miało głosować na Jacka C. w zamian za alkohol. 
 
Adwokat Jacka C. wnioskował o wyłaczenie jawności, jednak proces będzie jawny. Sąd utajni jednak wyjaśnienia Jacka C.  

Po odczytaniu zarzutów przez prokuratora wyjasnienia składa Jacek C. - dziennikarze zostali wyproszeni z sali sądowej. 
 
Jacek C. przebywa w areszcie do 18 grudnia 2018 roku, pobiera połowę pensji burmistrza  (około 5 tysięcy złotych). Grozi mu do 15 lat więzienia. Przypomnijmy, że 15 marca odbędzie się referendum w sprawie odwołania Jacka C. z funkcji burmistrza. 

Wiecej informacji wkrótce 
 
Czytaj więcej:
15 lat więzienia grozi Jackowi C. - jest akt oskarżenia
Będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza Boguszowa, Jacka C.  
 
pos/plr
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno