Spotkanie z Hannibalem

Hannibal Smoke, dziennikarz, grafik i pisarz, głęboko zafascynowany Dolnym Śląskiem, spotkał się z czytelnikami w filii bibliotecznej Biblioteki Pod Atlantami na Piaskowej Górze. Podczas spotkania autorskiego pisarz promował swoją najnowszą książkę „Niewidzialne Miasto”, opowiadającą o zabytkach Wrocławia, które już nie istnieją.
 

Wyświetl galerię 1/13

- Przyjechałem do Wałbrzycha 30 lat temu z Wrocławia, zamierzałem tam bardzo szybko wrócić. Natomiast tak się złożyło, że zostałem na dłużej, zacząłem rozglądać się po terenie na którym mieszkam. Zacząłem jeździć po Dolnym Śląsku i zjechałem go wzdłuż i wszerz, postanowiłem coś na ten temat napisać. - mówi pisarz, Hannibal Smoke.

Obecnie Hannibal Smoke pracuje nad książką o pałacach, które niegdyś były wpisane w krajobraz Dolnego Śląska, a obecnie nie istnieją lub są zrujnowane.

 - Jestem po wyprawie na północny zachód Dolnego Śląska. Szukałem tych miejsc gdzie pałace kiedyś istniały, a teraz ich nie ma. Pamięć ludzka jest zawodna, ponieważ ludzie nie przypominają sobie czy pałac zniknął w latach 60 czy w 70. Pamiętają jak przez mgłę co się działo, przeważnie mają skłonność by przypisywać winę jeśli chodzi o likwidację tych pałaców np. Rosjanom, niezależnie od tego czy tak było czy nie. - mówi pisarz, Hannibal Smoke.

Książka prawdopodobnie będzie nazywać się „Najpiękniejsza katastrofa świata”.

- W tej chwili powstaje książka, tytuł nie jest jeszcze sprecyzowany. Najprawdopodobniej nazywać się będzie „Najpiękniejsza katastrofa świata” będzie to o tych pałacach, które zniknęły po wojnie. Na Dolnym Śląsku przed wojną istniało około 2 tyś obiektów tego typu (pałaców, zamków i dworów), obecnie jest ich około 900. Straty są gigantyczne. Można powiedzieć, że jest to jedna z największych katastrof w pejzażu kulturowym w Europie. - mówi pisarz, Hannibal Smoke.

Podczas spotkania z autorem można było zakupić jego książki, każdy chętny otrzymał także autograf.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

pm

foto: K.Żarkowski

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno