Zbliża się premiera wałbrzyskiej gry 8874
Już w maju mamy szansę wypróbować na komputerach wałbrzyską grę Tomasza Góry „8874”. Sam twórca odwiedził niedawno stolicę Bułgarii, gdzie pokazał swoją produkcję szerszej publiczności podczas Sofia Game Jam. 
 
- W Bułgarii znalazłem się na zaproszenie organizatora Game Jamu Philip Tarpova. Spotkałem się z nim na PGA w 2018 roku i spodobała mu się moja gra, więc chciał żebym coś o niej opowiedział w Sofii. - mówi twórca gry, Tomasz Góra. 
 
Głównym zadaniem  uczestników było stworzenie gry w 48 godzin i wymiana doświadczeń. 
 
Spotkanie było okazją poznania przez Tomasza Górę ludzi z branży. Między innymi producenta muzyki do dodatków Wiedźmina 3 - Piotra Musiała, ale też ludzi spoza branży, którzy chcą do niej dołączyć.
 
 
Jak zareagowali  inni twórcy na grę, która jest robiona praktycznie w pojedynkę?
 
- Było to duże zaskoczenie, że jest to jednoosobowa produkcja (w kwestiach grafiki, fabuły), bo muzykę robi inna osoba (Dariusz Miziarski). Odbiór był dosyć ciekawy. Do końca nie byłem zadowolony ze swojego wykładu. Myślę, że wiele rzeczy pominąłem ze względu na stres i zmęczenie. Natomiast, był bardzo pozytywny odbiór. - mówi twórca gry, Tomasz Góra.
 
Gra 8874 w założeniu ma docierać do każdego, nie tylko tych zaznajomionych z historią Wałbrzycha. W planach jest jej przetłumaczenie na język angielski. Jak mówi sam twórca – historia przedstawiona w grze jest uniwersalna. 
 
- Plany na przetłumaczenie gry są od dłuższego czasu. Prawdopodobnie przetłumaczona wersja wyjdzie trochę później. Jest zainteresowanie i nawet odzywają się inni ludzie, którzy chcieliby przetłumaczyć tę grę. W tej chwili trwają rozmowy z Chińczykami, którzy chcieliby przetłumaczyć na swój język tę grę. Odezwało się również paru fanów z Bułgarii, którzy również chcieliby przetłumaczyć na inne języki m.in. rosyjski.  - mówi twórca gry, Tomasz Góra.
 
Spytaliśmy Tomasza Górę o fabułę. Zdradza niewiele, ale wiemy w jakich czasach toczy się gra. 
 
- Gra ogólnie nie ma określonego roku. Można powiedzieć, że dzieje się w czasach współczesnych. Przeplatają się tam historie z legend i dawnych czasów, natomiast gra się dzieje w naszym aktualnym środowisku.  - mówi twórca gry, Tomasz Góra.
 
Czy po wydaniu 8874 będą kolejne gry?
 
- Oczywiście jestem zmęczony robieniem tej gry, ale nie jest tak, że zapał wygasł. Mam dużo pomysłów na następne gry i chciałbym to kontynuować. Jest to piękna branża i jeśli mógłbym kogoś zachęcić do zajmowania się grami – to bardzo to polecam. Jak na razie, jest to najlepsza branża w jakiej pracowałem. Miałem okazje pracować w branży filmowej, graficznej, fotografii. Branża gier łączy wszystkie te umiejętności w jedną całość, a dodatkowo rozwija wiele innych, ciekawych aspektów.   - mówi twórca gry, Tomasz Góra.
 
A wy co chcielibyście zobaczyć w grze Tomasza Góry?
 
P.Mistrzak
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno