Menu

Jaka jest aktywność wałbrzyskich radnych ?

Po ponad roku funkcjonowania obecnej Rady Miejskiej Wałbrzycha sprawdzamy jaką aktywnością wyróżniają się poszczególni radni na podstawie złożonych interpelacji i zapytań.

Jaka jest aktywność wałbrzyskich radnych ?
Radni obecnej kadencji zostali zaprzysiężeni 22 listopada 2018 roku. Od tamtej pory odbyło się 20 sesji, było zatem wiele czasu i okazji by wykazać się aktywnością na rzecz mieszkańców. Interpelacja to jedno z wielu narzędzi w rękach radnych. To pisemna forma zwracania się z ważnymi sprawami do prezydenta miasta lub podlełych mu jednostek i urzędników. Dzisiejsze zestawienie obejmuje okres od początku bieżącej kadencji do 3 lutego, kiedy wpłynęła ostatnia opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej interpelacja.
 
Na czele stawki najbardziej aktywnych od lat nic się nie zmienia. Jak widać najaktywniejsi pod względem liczby interpelacji i pisemnych zapytań radni Ryszard Nowak i Anatol Szpur podtrzymują tempo, które narzucili w poprzedniej kadencji. Wówczas Ryszard Nowak zanotował 200 interpelacji a Anatol Szpur zaledwie 5 mniej. Tym razem obaj panowie zanotowali kolejno 30 i 27 interpelacji i zapytań.
Za nimi ex equo po 10 interpelacji wystosowali Marek Dolat, Tadeusz Mazurkiewicz i najwyżej notowana debiutantka w Radzie Miejskiej Marta Tumidalska
 
 
Poniżej 10 pism mają na swoim koncie:
8 - Kalinowski Krzysztof,
7 - Szwajgier Jacek,
7 - Wierzbicka Renata,
6 - Stawowy Dariusz,
4 - Glapiński Rafał,
4 - Kuriata Cezary,
3 - Romańska Maria,
3 - Wiłkomirska Małgorzata,
2 - Kalinowski Mariusz,
2 - Mucha Beata,
 
 
1 - Langer Jerzy,
1 - Szełemej Alina,
 
Są w Radzie Miejskiej również osoby, kóre od początku kadencji nie napisały żadnej interpelacji. Są to: Anna Adamkiewicz, Wiesław Bielawski, Piotr Kraczkowski, Piotr Kwiatkowski. Małgorzata Langner-Torbus, Andrzej Mielczarek, Krystyna Olanin i Alicja Rosiak.
 
 
W sumie radni od czasu ostatniego zaprzysiężenia złozyli 135 interpelacji i zapytań. Gdy przed rokiem podsumowywaliśmy poprzednią kadencję wielu mniej aktywnych pod tym względem radnych podkreślało, że interpelacje to nie jedyna forma ich pracy. Deklarowali, że wielokrotnie interweniowali osobiście w pilych sprawach, które udawało się rozwiązać bez konieczności składania pism.
 
 
Obecnie wszystkie interpelacje oraz ewentualne odpowiedzi publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Możecie tam sprawdzić czym zajmują się wasi radni oraz czy interweniowali w waszej sprawie. Link znajdziecie TUTAJ.
 
Jakie są wasze doświadczenia w kontakcie z wałbrzyskimi radnymi? Zwracaliście się do nich ze swoimi problemami i czy udało się je rozwiązać? Na wasze opinie czekamy w komentarzach.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Prawda (8 lutego 2020 7:14)
Cytuję użytkownika: Langer wyzywa
Najbardziej aktywny jest Langer jak wyzywa ludzi na facebooku, Kuriata to zaś aktywny w lodówce a mucha tylko lata i bzyczy jak potłuczona, jakby ją ktoś Raidem potraktował - tyle z ich aktywności.
Jeszcze do tego zacnego towarzystwa zaliczamy Renię gdy są głosowania to wychodzi. Bo poparła by część uchwal, ale zaraza PiSowska kazała głosować przeciw. Ogólnie PiS to samo zło.
Langer wyzywa (7 lutego 2020 17:10)
Najbardziej aktywny jest Langer jak wyzywa ludzi na facebooku, Kuriata to zaś aktywny w lodówce a mucha tylko lata i bzyczy jak potłuczona, jakby ją ktoś Raidem potraktował - tyle z ich aktywności.
Śmierdzące Pachy (7 lutego 2020 17:06)
Najbardziej są aktywne śmierdzące pachy, pół wałbrzycha czuje
Ziutek (7 lutego 2020 16:41)
Ktoś tu pisał wcześniej o pani Alicji,dlaczego taka nieaktywna a wcześniej była w opozycji do cezara.Otóż p.Alicja dostała od najjaśniejszego propozycję nie do odrzucenia i musiała siąść na d*pie.W przeciwnym razie została by pozbawiona stanowiska w ZGMie.Proste?Proste i jasne jak słońce(Sudetów).
Ziutek (7 lutego 2020 16:31)
Cytuję użytkownika: widok
A pani radna która mieszka w innym mieście czyli niezgodnie z ordynacją wyborczą ma 1 wystąpienie ? To i tak dużo jak na kogoś kto nie mieszka w Wałbrzychu
Ale to jest była cesarzowa i należą jej się specjalne względy.
niewidok (7 lutego 2020 13:34)
Cytuję użytkownika: widok
A pani radna która mieszka w innym mieście czyli niezgodnie z ordynacją wyborczą ma 1 wystąpienie ? To i tak dużo jak na kogoś kto nie mieszka w Wałbrzychu
Za to drugi, który też nie mieszka w Wałbrzychu ma aż 8 wystąpień
Księgowy (7 lutego 2020 7:38)
No i sami panstwo widzą po komentarzach jak sprytnie to wszytsko zaprogramowała żymska komuna okrągłostołowa w 1989r. Prezydent miasta jest dalej zależny od partii wiodącej a bez-radni od prezydenta. I tak jest w każdej gminie. Dla niepoznaki są wybory i nazwa systemu ,,demokratyczny".
Polo (6 lutego 2020 21:12)
Dokładnie parodia demokracji! Marionetki władcy absolutnego. Nikt nie ma prawa mieć własnego zdania. Każdemu dał coś żeby zamknąć mu gębę. To pokazuje jak każdy jest sprzedajny!
Zenek.m. (6 lutego 2020 18:07)
A może by tak jeszcze szanowna redakcja sprawdziła frekwencję radnych na komisjach i sesjach.
Józek (6 lutego 2020 17:27)
Co raz wiecej tych pasozytow pierdzacych w stolki i co raz to wysze podatki
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   rada miejska  |   radni  |   aktywność  |   interpelacje  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij